Srebrna choinka, czyli kilka słów o modzie

Srebrna choinka

Fot. PixaBay

Praktycznie w każdym supermarkecie możemy natknąć się jeszcze na bombki oraz ozdoby choinkowe. Tradycja nakazuje, żeby samo drzewko ubierać w Wigilię Bożego Narodzenia i dlatego na chwilę spojrzymy na to, jak kształtują się choinkowe mody. Przecież cała srebrna choinka nie jest niczym nowym, a to nie jedyne „udziwnienie” jakie można spotkać.

Przed kilkunastu laty, ozdoby choinkowe wyglądały zupełnie inaczej, niż w dzisiejszych czasach. Bombki były mniej „świecące” się, a wiele z rzeczy, które wisiały na drzewkach, powstawało metodami chałupniczymi. Dziś o wiele łatwiej ubrać choinkę w jednym stylu tak, żeby nie wyglądała jak zbieranina pomysłów, a jeden, sensowny twór. Czy to dobry pomysł?

Srebrna choinka

Ostatnio modne stało się to, by świąteczne drzewko było tylko w jednym kolorze. Srebrna choinka, czyli taka, gdzie zarówno bombki, jak i wszelkie ozdoby, są tylko w jednym odcieniu, wygląda przepięknie. Podobnie, jak np. złota, choć odradzamy jednak inne kolory. Jeżeli chcielibyśmy stworzyć całą czerwoną choinkę, to mogłaby ona wyglądać na zbyt „przytłaczającą”. Sama srebrna choinka nie wywołuje już takiego efektu i doskonale komponuje się z jasnymi, choć bardziej przestronnymi wnętrzami. W mniejszych pomieszczeniach lepiej skupić się na różnorodnych ozdobach, które nie będą aż tak przyciągały wzroku.

złota choinka

Fot. PixaBay

Częściowo zaczyna się też odchodzić od tego, by na świątecznych drzewkach wieszać dużo ozdób. Coraz więcej osób woli powiesić mniej bombek, ale za to takich, by te się wyróżniały. W sklepach możemy więc kupić ozdoby w kształcie samochodów czy kontrolerów do konsoli do gier. W tym też nie powinno się przesadzać, bo tutaj jedna tego typu ozdoba na choinkę w zupełności wystarczy. Najlepiej podejrzeć trochę inspiracji na Instagramie i tam zobaczyć kilka już ubranych drzewek, bo może natrafimy na projekt, który będzie idealnie pasował do naszego mieszkania czy domu. Pamiętajmy jednak, że najfajniejszym elementem ubierania choinki jest to, z kim to robimy.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.