Stolik kawowy- jak go wybrać?

Niby nic, mały element wyposażenia, a jednak stolik kawowy może spędzać sen z powiek, bo wcale nie tak łatwo go wybrać. Czym się kierować przy poszukiwaniach idealnego stolika? Do czego powinien pasować, jakie wymiary? Wybór jest duży, a można też zrobić go samemu.

Prosty czy dekoracyjny stolik kawowy?

Stolik kawowy.

Źródło: pl.pinterest.com.

Na początek kilka pytań. Czy ma być prosty, bardziej funkcjonalny? Będziemy przy nim nie tylko siedzieć, pijąc kawę, ale też spożywać mniejsze posiłki? Czy ma być pod stolikiem miejsce na gazety, piloty i inne rzeczy? A może ma pełnić wyłącznie funkcję dekoracyjną? Decydując się na ozdobny stolik dekoracyjny, musimy pamiętać, iż nie będzie on tak funkcjonalny. Czy ma być elementem, który podkreśla wystrój, jest z nim spójny? A może ma być charakterystyczny, to on ma być głównym akcentem salonu?

Jak wybierać stolik?

Salon.

Źródło: pl.pinterest.com.

Nie może być na wyższym poziomie niż siedzisko kanapy. Ogólnie nie powinien być wyższy niż 55 cm i niższy niż 40 cm. Nie może być on zbyt duży. Jeśli kupisz za duży bądź za mały stolik kawowy będzie mało funkcjonalnym meblem. Wybierając długość i szerokość, należy wziąć pod uwagę liczbę domowników i rozmiar sofy. Stolika kawowy powinien pasować do wyposażenia. Dobieramy go do stylu w jakim urządzony jest pokój. Do salonu w stylu nowoczesnym odpowiedni będzie prosty, lekki stolik kawowy. Pod uwagę należy wziąć oprócz obicia sofy, również rodzaj i kolor podłogi.

W ostatnich latach największą popularnością cieszą się prostokątne stoliki kawowe, łączące drewno ze szkłem hartowanym i metalowymi elementami. 

Źródło głównego obrazka: pl.pinterest.com.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.