Strach przed lataniem- jak zmniejszyć stres?

Większość ludzi obawia się lotu samolotem, nie wszyscy się do tego przyznają. Przeczytałam kilka publikacji na temat lęku przed lotem, niektórzy piszą, iż strach przed lataniem jest irracjonalny, nie ma powodów do obaw. Myślę, że jest inaczej, lęk przed lataniem ma uzasadnione podstawy!

Lot.

Źródło: tuttasalute.net.

Dlaczego boimy się latać?

Nie wiem czy Wam przemknęła taka myśl, będąc tysiące metrów nad ziemią, że właśnie znajduję się w puszcze, nie mogę z niej wyjść, w zasadzie to nie wiele mogę, nieco klaustrofobiczna sytuacja. A na dodatek nasze życie składamy w ręce człowieka, którego w życiu nie widzieliśmy na oczy. To wszystko powoduje strach przed lataniem i według mnie nic w tym dziwnego. Dopóki potrafimy radzić sobie ze stresem i nie rezygnujemy z lotu, jest w porządku. Można jednak nieco skrócić te męki!

Jak opanować strach przed lataniem?

Strach przed lataniem.

Źródło: politiken.dk.

Nie nakręcaj się złymi wizjami. Eksperci w pierwszej kolejności sięgają po statystyki. Prawdopodobieństwo wypadku w powietrzu jest znacznie, znacznie niższe niż na ziemi. Ze swojego doświadczenia jednak wiem, że statystyki niekoniecznie pomagają!;/ W dniu lotu i dzień przed nie pij alkoholu. Niektórzy mówią, że lampka wina czy dwa kieliszki wódki dodają pewności. Nie jest to jednak dobry pomysł. Nie pij kawy w dniu lotu, bo działa drażniąco. Zjedz posiłek, zanim ruszysz na lotnisko. Człowiek głody jest bardziej poddenerwowany. Zadbaj o relaksującą muzykę, zaopatrz się w cukierki z melisą, miętą, naucz się kilku prostych ćwiczeń relaksujących, będą pomocne.

W trakcie lotu myśl wyłącznie o rzeczach miłych, w chmurach w zasadzie nie masz już żadnego wpływu na to co się stanie, więc zamknij oczy i zrelaksuj się!

Źródło głównego obrazka: arabiaweather.com.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.