Styl loft – jak go osiągnąć w mieszkaniu?

Styl loftJeszcze kilka lat temu, niewiele osób wiedziało, czym jest tzw. styl Loft. Dziś to jeden z popularniejszych trendów w urządzaniu mieszkań i to nie tylko tych o dużej powierzchni. Czasem wystarczy trochę niewielkich dodatków, a nasz dom zmieni się nie do poznania.

Lofty to popularne określenie na mieszkania, które zostały zaadaptowane po starych halach magazynowych lub fabrykach. Charakteryzują się przede wszystkim wysokimi sufitami oraz oknami, a często są także dwupoziomowe. Zbudowanie antresoli jest możliwe właśnie dzięki dużej wysokości w pomieszczeniu. Da się jednak oddać idee stylu loftowego mieszkają np. w zwykłym mieszkaniu. Trzeba tylko chwilę się naszukać.

Styl loft

Styl loft to przede wszystkim styl związany z przemysłem. Chodzi o wszelkiego rodzaju przedmioty, które używane były do prac w fabrykach, a teraz ich funkcjonalność jest zupełnie inna. Można udać się na targ staroci i kupić chociażby starą maszynę do szycia (taką z podstawą) oraz przerobić ją na gustowny stoli. Żeliwna podstawa w połączeniu z drewnianym blatem nada wnętrzu zupełnie innego wymiaru.

Styl loft

Można także przerobić jedną ze ścian mieszkania, co nie będzie wymagało wielkiego nakładu sił oraz środków. Styl loft wyróżnia się także tym, że odsłania to, co znajduje się pod tynkiem. Jeżeli w naszym domu nie posiadamy ścian z cegły, to w niemal każdym markecie budowlanym możemy je teraz kupić. Występują w postaci płytek, które zwyczajnie przykleja się do ściany. Tworząc taką kompozycję na jednej z powierzchni w mieszkaniu nie tylko dodamy mu fabrycznego stylu, ale także ożywimy całe wnętrze. Szczególnie, jeżeli postanowimy zostawić kolor ceglasty.

Warto pamiętać, że styl loft to także minimalizm i przestrzeń. Warto zrezygnować z niektórych dodatków w mieszkaniu, by nadać mu przestronności. Czasem wystarczy naprawdę niewiele, by zmienić naszą przestrzeń do życia w coś zupełnie innego. Może tym razem będzie to właśnie loft?

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.