Świnka morska dla dziecka

Świnka morka dla dzieckaMieszkając w bloku, gdzie mamy ograniczoną powierzchnię, może pojawić się pewien problem. Co zrobić, gdy nasza pociecha zechce posiadać jakiegoś zwierzaka? Zanim podejmiemy na ten temat decyzję, warto poznać różne alternatywy. A świnka morska dla dziecka może być jedną z nich.

Najważniejsze przy podejmowaniu decyzji na temat tego, czy w naszym domu pojawi się nowy członek rodziny, jest pewność, że nic mu nie grozi. Nie chodzi tylko o to, żeby pozabezpieczać niebezpieczne miejsca w mieszkaniu, ale przede wszystkim o to, by mieć pewność co do intencji swojego dziecka. Wiadome jest to, że najmłodsi dużo chcą i wymagają, ale w późniejszym okresie bywa tak, że zupełnie zapominają o tym, by odpowiednio opiekować się zwierzakiem.

Świnka morska wydaje się być mało problematyczna, ale w rzeczywistości sprawa wygląda inaczej. Zwierzątko musi mieć czysto, a podłoże w klatce nie może być za twarde. Jeżeli takie będzie, zwierzak może nabawić się trudnych do wyleczenia odcisków na łapkach. Związane jest to z tym, że świnki morskie nie mogą zbyt długo przebywać w jednej pozycji. Powinny dużo chodzić więc powinniśmy sprawdzić, czy odpowiednio duża klatka zmieści się w naszym mieszkaniu. Należy pamiętać o tym, by świnka morska miała możliwość wychodzenia i zwiedzania domu, ale zawsze pod kontrolą!

Świnka morska dla dziecka

Świnka morka dla dziecka

Jeżeli nie jesteśmy pewni, że nasze dziecko będzie w stanie zaopiekować się odpowiednio zwierzakiem, nie kupujmy go. Nie skazujmy świnki na problemy lub nas samych na to, że będziemy musieli zajmować się karmieniem, sprzątaniem i zabawianiem zwierzątka. Cavie lubią się bawić, a także słyszeć głos opiekuna. O świnkę trzeba dbać, a odpłaci nam tym samym. Będzie chodziła za nami, gdy zostanie wypuszczona z klatki i przy odpowiednim wychowaniu oraz przyzwyczajeniu jej do naszej obecności, będzie garnąć się na ręce.

Świnka morska dla dziecka będzie przyjacielem, ale takim, którego trzeba doceniać i kochać. Jeżeli nie będziemy w stanie tego zapewnić, lepiej poczekać z decyzją o zakupie zwierzątka. Ważne jest też to, że to zwierzęta stadne, więc lepiej mieć od razu dwójkę.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.