Świnka morska- rzeczywiście mało wymagająca?

Popularny zwierzak domowy, oczywiście świnka morska. Rodzice chętnie kupują dzieciom świnkę morską, kierując się poglądem, iż nie jest to nazbyt wymagające zwierze. A tak nie jest, bo każdy zwierzak wymaga opieki i uwagi. 

Tania świnka morska, ale uczulająca

Świnka morska.

Źródło: pl.pinterest.com.

Świnka morska należy do  zwierząt o wysokim wskaźniku uczulającym. Po zakupie może być trudno się rozstać z puszystym pupilem, szczególnie dziecku. Świnki morskie to tanie zwierzątka, stąd chętnie kupowane. Najlepiej kupować je w sklepach zoologicznych bądź prosto od hodowcy.

‚Wyprawka’ dla świnki

Pudełko i trociny to zły pomysł! Świnka morska potrzebuje odpowiednio dużej klatki. Minimum klatka powinna mieć ok 90 cm długości i 60 cm szerokości. Absolutnie świnek nie powinno trzymać się w drewnianej czy plastikowej skrzynce, dlatego najlepsza jest klatka. Ze zwierzakiem musisz kupić ściółkę, pokarm, witaminy, grzebień do czesania, zabawki do klatki, które zapewnią jej ruch. 

Codzienna opieka

Dieta- świnka morska.

Źródło: pl.pinterest.com.

Przede wszystkim świnka morka powinna mieć świeżą wodę w poidełku i o tym należy pamiętać każdego dnia. Oczywiście urozmaicona dieta. Świnki chętni chrupią warzywa, owoce, zioła, mieszanki specjalnie dla nich przygotowane, dostępne w zoologicznych. Należy im dawać również twardsze gałązki do ścierania ząbków. Świnka morska co jakiś czas musi mieć obcięte pazurki. Poza tym długowłose zwierzaki należy czesać każdego dnia. Codziennie musisz jej również zapewnić odpowiednią porcję ruchu, więc przyda się wybieg dla niej.

Świnka morska to bardzo dobry przyjaciel, gdy odpowiednio o nią dbamy. Lubi być głaskana i rozpieszczana. Jak każdy domowy zwierzak wymaga zaangażowania!

Źródło głównego obrazka: pl.pinterest.com.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.