Sylwester po swojemu

sylwester po swojemuKoniec roku i początek nowego zawsze wiąże się z hucznym świętowaniem. Wpisane jest to niejako w tradycję, ale nie oznacza to, że tak musimy spędzać ten dzień. Sylwester po swojemu to jedna z możliwości, a czasem nawet najlepsza, by wejść w nowy rok.

Tradycja obchodzenia Sylwestra jest o wiele młodsza niż ta związana ze Świętami Bożego Narodzenia. Pierwsze wzmianki o tym, że hucznie obchodzono ten dzień, pojawiają się na przełomie XIX i XX wieku. Ciekawe jest to, że w pierwszej kolejności świętowali ludzie z tzw. wyższych warstw społecznych, a dopiero później cała reszta społeczeństwa.

Tradycyjnie podczas sylwestrowej nocy, kiedy wybije północ, otwiera się szampana. W niektórych krajach są jednak inne tradycje, np. w Hiszpanii zjada się po jednym winogronie na każde wybicie zegara. Z biegiem czasu świętowanie stawało się coraz popularniejsze i teraz praktycznie każdy chce jakoś wyjątkowo spędzić ten dzień. Jednak tzw. sylwester po swojemu staje się coraz popularniejszy.

Sylwester po swojemu

Spędzenie tego jednego wieczoru na hucznej imprezie, nie każdemu może się podobać. Czasem takie świętowanie wymuszają na nas znajomi czy rodzina, ale może warto się zastanowić, czy aby nie spędzić tej nocy inaczej. I tym właśnie jest sylwester po swojemu, czyli przeżycie tego tak, jak sobie sami wymarzymy. Może to oznaczać cokolwiek.

sylwester

Jedni z nas przygotują wykwintną kolację dla siebie i ukochanej osoby, a inni zaproszą znajomych do domu, by obejrzeć wspólnie kilka filmów. Można także wyjechać gdzieś poza miasto i spróbować zupełnie odciąć się od całego sylwestrowego szumu, który zaczyna się jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. My możemy oderwać się od całego świata i nawet nie wiedzieć, kiedy wybiła północ.

Pamiętajmy, że sam fakt świętowania sylwestra, nie zobowiązuje nas do tego, by to robić. Spędźmy go po swojemu.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.