Syndrom dnia następnego

Niestety, często zdarza się tak, że wspaniała impreza niesie za sobą negatywne konsekwencje odczuwane dzień później. Oprócz bólu głowy i wzmożonego łaknienia często doskwiera nam ból brzucha, albo ogólne poczucie osłabienia wywołane przeciążeniem wątroby.

Która z nas nie zna tego poczucia, kiedy podczas imprezy dopada nas niepohamowany głód. Zazwyczaj zapominamy wtedy o diecie i zjadamy coś naprawdę tłustego i ciężkostrawnego.

wątroba1

Oczywiście najlepiej nie słuchać podstępnych głosów w głowie podszeptujących nazwy coraz to bardziej zakazanych potraw. Co jednak, gdy rzeczywiście dałaś się wczoraj skusić na wysokokaloryczny fast food?

Pij wodę!

Nic tak dobrze nie zrobi Twojemu organizmowi jak wyrównanie poziomu wody. Jeszcze przed śniadaniem, ale i po nim zafunduj sobie co najmniej jedną szklankę niegazowanej, chłodnej wody. Wypij ją spokojnie, małymi łykami. Sama poczujesz o czym mówię.

Sylimaryna, magnez, cholina

Bez tytułuSama woda może nie wystarczyć. Twojemu organizmowi brakuje mikroelementów, a na pewno ucieszy się on też z substancji wspomagających. Dobrze zrobi Ci napar z liści ostropestu, który zawiera sylimarynę, która przyniesie odczuwalną ulgę Twojej wątrobie. Jeśli jednak nie masz pod ręką tego zioła, wystarczą suplementy diety, które mają w składzie magnez bądź cholinę (hepatil).

Najważniejsze jednak, byś zjadła pełnowartościowe śniadanie, a najlepiej zafundowała sobie poranną gimnastykę, która szybko pobudzi Twój organizm i pozwoli znów poczuć się dobrze w swojej skórze.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.