Szampon wzmacniający włosy

szampon wzmacniający włosyNie tylko mężczyźni zmagają się z problemem wypadających włosów. Obecnie istnieje wiele metod, by temu przeciwdziałać, a jedną z nich możemy bez problemu stosować w domu i to nawet codziennie. Jak dobrać szampon wzmacniający włosy?

Przyczyny, które wpływają na wypadanie włosów, mogą być różne. Począwszy od nadmiernego stresu i złej diety, a skończywszy na genetyce. Ta ostatnia w dużej mierze odpowiada za łysienie androgenowe, które objawia się właśnie utratą włosów, a spowodowane jest nadwrażliwością organizmu na związek chemiczny, który jest powiązany z testosteronem. I choć najczęściej problem ten dotyka głównie mężczyzn, to także kobiety muszą się z nim zmagać.

Szampon wzmacniający włosy

Niestety, ale nie istnieje 100% lek, który sprawi, że nasze włosy zaczną magicznie odrastać. Jednak nie powinniśmy się martwić, bo istnieją inne leki, które proces łysienia androgenowego mogą spowolnić oraz wpłynąć na odrost co poniektórych włosów. Wizyta u lekarza dermatologa będzie dobrym początkiem, który może znacznie ułatwić sam proces leczenia. Zostaną wtedy przeprowadzone odpowiednie testy, które polegają na pobraniu próbki włosów.

Można także skorzystać i stosować szampon wzmacniający włosy. Tych na rynku znajduje się bardzo wiele, ale np. Loxon posiada w swoim składzie minoksydyl, który stosowany jest w leczeniu łysienia androgenowego. Jak należy więc stosować taki szampon?

włosy

Tak, jak napisano na opakowaniu i tak, jak doradził nam lekarz. Warto pamiętać, że stosowanie takiego leku nie zawsze gwarantuje sukces, a meszki włosowe mogą nie odrastać tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Nie należy się jednak poddawać. W zabiegach potrzebne jest konsekwentne działanie, które po jakimś czasie może przynieść efekty. Te oczywiście nie będą natychmiastowe, ale warto uzbroić się w cierpliwość.

Im będziemy starsi, tym mamy mniejsze szanse na to, by powstrzymać wypadanie włosów i przeciwdziałanie. Loxon stosowany regularnie da nam szanse na to, by dłużej cieszyć się fryzurą taką, jaką mieliśmy „za młodu”. O ile będziemy stosowali się do ulotki, a lekarz nie poleci nam czegoś innego.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.