Szybki posiłek, czyli jak zrobić zdrową sałatkę z kozim serem

zdjęcie sałatkiLetnie temperatury nie zachęcają do tego, by spędzać w kuchni zbyt dużo czasu. Dlatego najlepiej przygotować coś zdrowego oraz szybkiego.

Sałatka z kozim serem jest jedną z możliwości, która nie tylko będzie smaczna, ale także zaprezentuje się ładnie na talerzu, a jej przygotowanie zajmie dosłownie chwilę. Warto zwrócić uwagę na to, że każdorazowo składniki sałatki mogą się od siebie różnić i nie potrzeba zbyt wiele wysiłku, by przygotować odrębne danie. Jedynym elementem niezmiennym będzie tutaj kozi ser i warto zadbać o to, by był on jak najlepszy.

Światową stolicą serów każdego rodzaju jest Francja. Wyroby pochodzące z tamtego rejonu świata charakteryzują się wyśmienitym smakiem oraz delikatnością. Kozi ser także powinien charakteryzować się tymi walorami, by jego smak na długo zostawał na języku. Dodatkowo jest to także jeden z tych serów, które charakteryzują się lekkością, a tym samym idealnie nadaje się do sałatek.

Jednym z przykładów na wykorzystanie koziego sera w sałatce będzie przygotowanie jej z ugotowanym brokułem. Dodajemy do niego pokrojoną w piórka cebulę, sałatę lodową oraz przyprawy (sól i pieprz), a całość polewamy jogurtem naturalnym. Sałatkę odstawiamy do lodówki, a po pół godziny możemy cieszyć się jej głębokim i delikatnym smakiem.

Zdjęcie sałatki

Zdjęcie sałatki

Zdjęcie sałatki

 

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.