Czy tabletki na zatoki pomogą w chorobie?

zimaZima, choć przez ostatnie lata nie dawała o sobie znać, teraz postanowiła zaatakować ze zdwojoną siłą. A to może oznaczać tylko jedno – zwiększoną zachorowalność wśród wszystkich, którzy zdecydowali się wyjść z ciepłego domu na mróz.

Zwiększona zachorowalność nie jest niczym nowym. Lekarze w okresie jesiennym oraz zimowym przyjmują pacjentów na okrągło, ale i tak ciężko umówić się na wizytę. Często pierwsze problemy ze zdrowiem są przez ludzi ignorowane, a jedyną próbą walki z nimi jest gorąca herbata z sokiem malinowym bądź cytryną. I choć jest to dobra metoda, to zdarza się, że nie jest ona wystarczająca.

Dlaczego więc zamiast brania leków, decydujemy się na przechodzenie choroby? Możliwości jest kilka, a jedną z nich może być zwyczajny strach. Leki kojarzą się bezsprzecznie z problemem, a jak wiadomo, o wiele łatwiej go zignorować lub zwyczajnie zapomnieć i liczyć na cud. Tymczasem zazwyczaj nie ma się czego obawiać, ale bagatelizowanie jakiejkolwiek choroby nie powinno mieć miejsca. Bo to może doprowadzić do powikłań.

zima

Zwykłe przeziębienie może prowadzić do powikłań, a jednymi z nich są chore zatoki. Te charakteryzują się przede wszystkim zapchanym nosem oraz bólami głowy. Dolegliwości te mogą nasilać się w porze wieczornej lub przy zwykłym nachylaniu się. Co zrobić w takiej sytuacji. Odpowiedź może być prostsza niż się wydaje. Czasem wystarczy wziąć tabletki na zatoki.

Tabletki na zatoki zawierają w sobie pseudoefedrynę, która działa tak, że obkurcza śluzówkę nosa i sprawia, że nos łatwiej udrożnić. Pozwala także na to, by złagodzić ból oraz stany zapalne. Kolejnym składnikiem tabletek jest ibuprofen działający przede wszystkim przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Jeżeli jednak tabletki na zatoki nie będą przynosiły rezultatu w leczeniu należy udać się do lekarza.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.