Tajlandia – czy jechać tam na zimę?

TajlandiaNie da się ukryć, że polska zima potrafi zaskoczyć. I to niestety, ale w nie najlepszym tego słowa znaczeniu. Zimno, ponuro i nieprzyjemnie. Komu z nas na myśl nie przyszedł wyjazd do ciepłego kraju? Na szczęście obecnie mamy tyle możliwości, że bez trudu wybierzemy idealne miejsce na nasze krótkie wakacje w środku zimy. Czy Tajlandia to dobry pomysł?

Tak naprawdę, to polska zima jest najlepszym momentem na wycieczkę do Tajlandii. Dlaczego? W tym azjatyckim kraju panują bowiem 3 pory roku, w tym ta najmniej atrakcyjna dla turystów – deszczowa. Samo zwiedzanie może być wtedy nieprzyjemne, ale ta pora „obowiązuje” od czerwca do października, więc gdy w Polsce pada śnieg i temperatura na zewnątrz jest poniżej zera, Tajlandia cieszy się porą suchą oraz ciepłą.

Tajlandia

Tajlandia wprost zachęca do tego, żeby ją odwiedzić. Owszem, nie jest to najbliższy Polsce kraj, jeżeli chodzi o odległość, ale zdecydowanie wart polecenia. Nie tylko dlatego, że jest zupełnie inny od tego, co widzimy na co dzień, ale także ze względu na niesamowite zabytki, które można zobaczyć na miejscu. Jednak Tajlandia to nie tylko relikty dawnych kultur – to także nowoczesność. Swoją przygodę z tym miejscem można przecież zacząć od tętniącego życiem Bangkoku, czyli stolicy kraju. To także jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez turystów z całego świata.

Bangkok

W Tajlandii możemy zakosztować tamtejszych tradycyjnych potraw. Tylko od nas samych będzie zależało, jak to zrobimy, gdyż możliwości degustacji jest naprawdę sporo. Możemy udać się do jednej z restauracji albo spróbować jedzenia „z ulicy”. Tajlandia słynie z tego, że na ulicach miast często stoją rozstawieni kucharze, którzy w zaledwie kilka minut potrafią przygotować pyszną przekąskę. A jeśli mowa o stolicy, sam Bangkok to miejsce ze wszech miar różne, gdzie można zobaczyć zarówno najnowsze zdobycze technologii, jak i tradycyjne przejawy architektury Wschodu. Zdecydowanie powinniśmy odwiedzić też prawdziwy tajlandzki targ i przekonać się na własne oczy, jak bardzo różni się on od tych, które spotykamy w naszym kraju. Tajlandia potrafi zachwycić i warto przekonać się o tym osobiście.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.