Tantum Verde spray – odpowiedź na ból gardła?

wakacjeLetnie miesiące sprzyjają wakacyjnym wyjazdom. Jednak nasze plany mogą zostać skutecznie pokrzyżowane z powodu przeziębienia. I choć wydaje się to niemożliwe to właśnie wtedy gabinety lekarskie pękają w szwach. I dlatego warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto mieć w swojej domowej apteczce Tantum Verde spray.

Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego leku, gdy dopadnie nas choroba? Przede wszystkim istotne jest to, by udać się do lekarza, który zadecyduje o tym, jak powinniśmy się leczyć i jakie specyfiki używać. Każda konsultacja w gabinecie lekarskim lub u farmaceuty będzie na wagę złota. Szczególnie wtedy, gdy chorują nasze dzieci.

W przypadku przeziębienia i nawracającego bólu gardła może pomóc aerozol w sprayu, jakim jest na przykład Tamtum Verde. Kiedy można go stosować? Wtedy, gdy pojawiają się objawy charakterystyczne dla przeziębienia, czyli zaczerwienienie, obrzęk oraz ból gardła. Działanie leku może być pomocne także przy zapaleniu krtani, błon śluzowych, a nawet po radioterapii. Należy jednak pamiętać, że spray ma leczyć objawy, a to oznacza, że może zajść potrzeba, by skorzystać jeszcze z dodatkowych leków. A jak wygląda dawkowanie? W przypadku Tantum Verde w aerozolu (pojemność 15 ml) , będzie to od dwóch do czterech razy w ciągu doby. Oczywiście mówimy o osobach dorosłych.

Wygoda w sprayu

wakacje

Nie da się zaprzeczyć, że tego typu spray będzie wygodny przede wszystkim ze względu na swoje opakowanie. Niewielkie rozmiary sprawią, że może się on zmieścić w kieszeni spodni, a w plecaku czy walizce, nie zajmie za dużo miejsca. Przed użyciem koniecznie należy przeczytać ulotkę, która odpowie na najważniejsze pytania, a także da konkretną informację o przeciwwskazaniach (np. nadwrażliwość na substancję czynną).

Wyjeżdżając na wakacje, by mieć spokojną głowę i nie martwić się bólem gardła, najlepiej odpowiednio wcześniej się zabezpieczyć. Lepiej wcześniej pomyśleć, niż później żałować.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.