Targi Książki, czyli jak urozmaicić sobie jesień

targi książkiJesień to idealna pora na to, żeby zatopić się w lekturze. Wiedzą też o tym wydawcy, bo to wyjątkowo gorący okres, jeżeli chodzi o premiery książkowe. To także doskonały okres na to, żeby wybrać się na Targi Książki i spotkać ulubionego pisarza. Jak poradzić sobie na takich targach, jeżeli jedziemy po raz pierwszy?

Obecnie w niemal każdym większym mieście, odbywają się jakieś Targi Książki. Nawet jeżeli tak nie jest, warto przejść się do lokalnej biblioteki i zapytać o spotkania autorskie, które są znacznie bardziej kameralne niż te, odbywające się na targach. To idealna okazja do tego, by poznać ulubionych autorów.

Targi Książki – jak przetrwać?

Kiedy już jednak zdecydujemy się, aby wziąć udział w Targach Książki, warto się odpowiednio przygotować. Jeżeli chcemy np. spotkać któregoś z pisarzy podpisujących tam swoje powieści, zapiszmy sobie wcześniej w telefonie lub notesie godzinę jego spotkania autorskiego oraz miejsce. Miejsca, gdzie odbywają się Targi Książki to zazwyczaj duże hale i bardzo łatwo się w nich zgubić. Szczególnie, że na takie wydarzenia przybywają prawdziwe tłumy.

targi książki

Na Targach Książki zazwyczaj rozdawane są specjalne mapki, na których zaznaczono stoiska. Weźmy taką wydrukowaną ulotkę ze sobą i zawsze miejmy ją pod ręką. Dobrze też przygotować sobie zapas wody, którą będziemy mogli się uraczyć. Liczba osób pojawiających się na targach potrafi nieraz być liczona w tysiącach, więc dojście do sklepu czy stoiska, gdzie można coś kupić bywa problematyczne.

Tańsze książki

Jednym z dużych plusów takich wydarzeń, jak Targi Książki, są promocje. Na stoiskach wydawnictw często można znaleźć premierowe tytuły. Warto także zwrócić uwagę na specjalne ceny, bo czasem zniżki sięgają nawet 50%. Targi Książki to doskonała odskocznia od codzienności i możliwość przeniesienia się do innego, kolorowego świata. Dobrze z niej skorzystać.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.