Teatr – sposób na wieczór

teatrSztuki, które kiedyś były rozrywką tak popularną, jak dziś kino, przeżywają swój renesans. Jedną z ciekawszych alternatyw na spędzenie wieczoru na mieście, jest właśnie teatr. Co stoi za jego rosnącą popularnością?

Pierwsze przedstawienia teatralne były znane już w starożytności. Największe i po dziś dzień wystawanie sztuki wywodzą się właśnie stamtąd. W Grecji, by uczcić święto Dionizosa, organizowano wyjątkowo huczne przyjęcia oraz wystawiano sztuki, których nieodłącznym elementem był występujący w nich chór. I choć od tamtych czasów minęły setki lat, to dalej widać w nowoczesnych przedstawieniach wpływy starożytności.

Zanim jednak teatr osiągnął popularność taką, jaką cieszy się dziś, musiało minąć dużo czasu. Przez długi okres deski teatralne kojarzone były tylko z rozrywką przeznaczoną dla „wyższych sfer”. Obecnie, choć bilety do teatru nie są dalej najtańsze, to możemy je dostać za naprawdę niewiele. Szczególnie, że obecnie np. wyjście do kina będzie kosztowało nas tyle samo.

Teatr – czy warto?

Wybierając się do teatru mamy obecnie wyjątkowo dużo możliwości. Sztuki klasyczne, adaptacje lub też nowoczesne. Od nas samych zależy, co chcemy obejrzeć. Na szczęście nie musimy się już ograniczać, bo w większych miastach praktycznie codziennie możemy zobaczyć coś zupełnie innego. Oczywiście będzie nas to wtedy trochę kosztowało, ale czasem warto poświęcić więcej funduszy i odkryć coś nowego.

teatr

Teatr to także musical, który w ostatnich latach zaczął bardzo zyskiwać na popularności. Począwszy od sprawdzonych broadwayowskich standardów, a skończywszy na zupełnie nowych formach, musicale zaczęły zapełniać repertuary teatrów. Sale nie raz wypełnione są po brzegi, a publiczność potrafi śpiewać największe przeboje razem z aktorami. Warto więc rozważyć wieczorne wyjście do teatru i to częściej, niż raz do roku.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.