Telewizor 55 cali za mały czy za duży do salonu?

Nie jestem telewizyjnym maniakiem, ale wieczorem lubię popatrzeć na dobry film- sensacja zawsze w cenie;) Zdałam sobie ostatnio sprawę, że jakoś pusto by było bez telewizora, a jednak są ludzie, którzy bez niego żyją i mają się całkiem dobrze. Za to mają za oknem piękne widoki i sielankowe życie, ja muszę sobie to rekompensować filmami przyrodniczymi.

Wypasione modele

3D, ultra HD, 120 cali, ultra cienki, ultra lekki, nie wiem co jeszcze ultra, ale wybór jest ogromy, a producenci biją się o klienta, używając nowoczesnej technologii. Telewizor 55 cali wydaje mi się taki w sam raz do przestronnego salonu. No tak, ale co to znaczy przestronny, dla jednych będzie to 5 m kw., a dla innych 10. Telewizor nie może być za mały i nie może być za duży. Jeśli będzie za mały, to nie będziemy dokładnie widzieć niektórych szczegółów, jeśli będzie za duży, to też się będzie źle oglądało, a poza tym nasze biedne oczy.

Odległość od telewizora

Źródło: http://www.frazpc.pl

Rozmiar ma znaczenie

Telewizor ultra HD daje większe możliwości pod względem wyboru rozmiaru. Osiem milionów pikseli, czyli jakieś cztery razy więcej niż HD, to więcej szczegółów i zmniejszenie odległości pomiędzy tv a kanapą o połowę. Wysoka rozdzielczość zmniejsza dystans między nami a tv. Jeśli kanapa stoi od trzech do czterech metrów od telewizora, to najlepiej wybrać 32 bądź 40 cali HD, a do dwóch metrów 24 cale. Co innego jeśli zdecydujemy się na ultra HD. Jest jeszcze full HD. Przy czterech metrach można się pokusić o 55 cali full HD;) Największy wybór jeśli chodzi o rozmiary i odległości, mamy przy ultra HD, bo tu już wchodzę w grę naprawdę duże telewizory, nawet 110 cali.

Telewizor ma mieć…

Zanim pójdziemy do sklepu, to warto zbadać potrzeby swojej rodziny. Co oglądamy, z czego korzystamy, jakie funkcje są przydatne. W sklepie na takie rozważania będzie za późno, bo sprzedawcy dobrze wiedzą jak sprzedać towar, więc z pewnością przekonają nas do funkcji, których nie potrzebujemy. Mając jasne oczekiwania w stosunku do sprzętu, łatwiej będzie wybrać właściwy.

Źródło głównego obrazka: http://media2.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Trakbaki/Pingbaki

  1. iltempo.pl - Jak wybrać telewizor? - […] dowiedzmy się, jak wybrać telewizor (zobacz kosmetiq.com.pl) i na co zwrócić uwagę. Pamiętajmy, że nie istnieje model uniwersalny, który…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.