Trądzik dorosłych – da się z nim walczyć

trądzik dorosłychWedług niektórych badań, trądzik dorosłych dotyka aż prawie połowa dorosłych kobiet, które są w wieku powyżej 21 roku życia, a nie skończyły jeszcze 30. Co więcej, nawet po przekroczeniu trzydziestki, problem nie znika zupełnie.

Wbrew pozorom, trądzik dorosłych nie jest tym samym, czym u młodzieży. Przede wszystkim występuje on w zupełnie innych rejonach niż podczas dojrzewania. U dorosłych pojawia się on w rejonie żuchwy i podbródka oraz rozwija się on stopniowo, a nie tak szybko jak u młodzieży.

Trądzik dorosłych – jak walczyć?

Na szczęście istnieją odpowiednie preparaty oraz leki, które mogą być wydawane na receptę lub też bez niej. Oczywiście w przypadku, kiedy trądzik wymknie się spod kontroli, nie należy tego lekceważyć i udać się do lekarza. Konieczne jest też odpowiednie dbanie o skórę i unikanie rzeczy, które wpływają na jej stan jak np. palenie papierosów.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

skóra

skóra

skóra

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.