Tran norweski dla dzieci – czy mogą go brać?

Tran norweski dla dzieciWbrew pozorom, właściwości lecznicze tranu nie były dobrze znane od wieków. Tak naprawdę zaczęto bliżej się im przyglądać dopiero w latach sześćdziesiątych poprzedniego wieku. Czym tak naprawdę jest, jakie ma właściwości i czy tran norweski dla dzieci nadaje się dla każdej z pociech?

Zacznijmy od tego, że tran dla dzieci, nawet jeżeli ma tak napisane na opakowaniu, nie jest dla każdego. Nie powinno podawać się go niemowlętom oraz dzieciom, które nie skończyły jeszcze trzeciego roku życia. Oczywiście, jeżeli poleci nam to lekarz, to powinniśmy zaufać jego opinii, ale najlepiej o poradę zapytać się właśnie jego.

Tran norweski dla dzieci

Czy tak naprawdę jest tran? To nazwa ciekłego tłuszczu pochodzącego z wątroby dorsza lub też innych ryb z tej rodziny. Stąd też zapewne przekonanie, że tran jest wyjątkowo niedobry w smaku. Oczywiście czysty taki jest, ale obecnie trudno spotkać go w tej formie w aptekach. Nowoczesne środki zawierające tran mają w składzie także substancje smakowe lub sam tran umieszczany jest w tabletkach, więc nie czuje się jego smaku. A czym jest tran norweski? To oczywiście specyfik pochodzący do ryb, które odławiane są w rejonach morza norweskiego.

Wspomniane walory smakowe szczególnie pomocne są w specyfikach, które przeznaczone są dla dzieci. I tak tran norweski dla dzieci może smakować np. cytrusami. To z pewnością zachęci najmłodszych do jego przyjmowania. Co w ten sposób zyskają? Otóż tran dla dzieci będzie wspierał ich odporność. Specyfik bogaty jest w kwasy omega-3, który z kolei wspomaga pracę serca, mózgu oraz wpływa na widzenie. Dodatkowo w tranie często można znaleźć także liczne witaminy, a wśród nich m.in. witaminę D, która niezbędna jest do prawidłowego wzrostu naszego dziecka. Wpływa także na funkcjonowanie mięśni i pomaga utrzymać zęby w dobrym stanie (choć nie zastąpi to oczywiście regularnego szczotkowania).

Warto więc dawać naszym dzieciom tran, bo to coś, co tylko może im się przysłużyć.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.