Ulotka Sudocrem i wszystko jasne

dzieckoSkóra naszego dziecka to także jego największy organ. Organ o który trzeba dbać już od samego początku. Jak to robić, by nie zaszkodzić naszemu maluszkowi, a jednocześnie mieć pewność, że używany przez nas preparat jest odpowiedni? Pomoże ulotka Sudocrem.

Wydaje się być oczywiste, że przed każdym skorzystaniem z jakiegokolwiek specyfiku, konieczne jest zapoznanie się z jego ulotką. Ta zawsze dołączona jest do opakowania lub porady odnośnie korzystania zamieszczone są na nim samym. Tylko czy zawsze czytamy to, co jest tam napisane? Niestety, ale nie. To oczywiście błąd, bo ulotki nie są dołączane do specyfików tylko z powodów prawnych. To także coś, co ma pomóc. A młodym rodzicom taka pomoc często jest bardzo potrzebna.

Maść do pieluszek

Sudocrem jest maścią, która może być stosowana do ochrony i nawilżania skóry wrażliwej, czyli takiej, którą mają niemowlęta. Szczegółowe zastosowanie i sposób używania znajdziemy oczywiście na dołączonej do maści ulotce. A czym charakteryzuje się Sudocrem? Tworzy warstwę ochronną, mającą za zadnie chronić przed otarciami oraz podrażaniami, czyli czymś co może zostać spowodowane noszeniem pieluszki. Dodatkowo odżywia skórę dzięki witaminie E, a także pomaga zabezpieczać przed zakażeniami.

Ulotka Sudocrem

Oczywiście, zanim zaczniemy korzystać z jakiejkolwiek maści, warto zasięgnąć opinii lekarza lub farmaceuty. Wyjaśni on nam także, że skóra niemowlaka, szczególnie na początku jego życia, jest skłonna do przegrzewania się, a tym samym łatwo się poci. Skóra narażona jest także na liczne otarcia oraz podrażnienia ze względu na wyższe pH. Oznacza to, że każda zmiana temperatury czy wilgotności odciśnie swoje piętno na dziecku.

dziecko

Warto także pamiętać, że pomiędzy skórą, a pieluchą tworzy się swoisty mikroklimat, który wcale nie musi być przyjazny dla naszego dziecka. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio zadbać o skórę maluszka i tym samym przeczytać ulotkę Sudocrem, zanim zaczniemy używać maści.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.