Co robić w upalne dni?

upalne dniPogoda zdaje się rozpieszczać tych, który uwielbiają upały. Takich temperatur dawno w Polsce nie było i to sprawia, że zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim w upalne dni, powinniśmy zadbać o siebie tak, by później nie żałować czasu spędzonego na zewnątrz.

Temperatury przekraczające 27 stopni Celsjusza zdają się być idealne na wakacyjne dni. Szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy na długo wyczekiwanym urlopie. Wtedy zdarza się nam zapominać o wszystkim wokół i zwyczajnie korzystać z dobrej pogody. Takie myślenie może jednak sprowadzić na nas sporo kłopotów, szczególnie wtedy, kiedy zapominamy o podstawowych zasadach.

Co robić w upalne dni?

Pierwsze o czym powinniśmy pamiętać w upalne dni to… woda. Nawodnienie organizmu to jedna z najważniejszych rzeczy, którą powinno się robić w upalne dni. Ludzki organizm musi się schładzać, a robi to poprzez pocenie. W ten sposób tracimy także ważne składniki, ale także i wodę. Konieczne jest więc jej uzupełniane. Ile powinniśmy więc pić wody w ciągu dnia? To oczywiście zależy od organizmu, ale zaleca się, by nie było to mniej niż 1-1,5 litra.

upalne dni

Jeżeli mamy taką możliwość, by nie wychodzić z domu czy mieszkania w okresie, kiedy jest najbardziej gorąco, zróbmy to. Godziny w okolicach południa mogą wymęczyć nawet najbardziej odpornego człowieka, szczególnie wtedy, kiedy znajdujemy się na nieocienionej powierzchni. Jeżeli jednak musimy już wyjść, pamiętajmy o przewiewnych ubraniach (niekoniecznie takich, które przyciągają promienie słoneczne) i o tym, by zabrać ze sobą butelkę wody. Można także skorzystać z przenośnych wiatraczków, które dadzą chwilowe wytchnienie od gorącego powietrza.

Upalne dni to duży problem także dla osób starszych. Koniecznie sprawdźmy, jak takie temperatury znoszą nasi najbliżsi. Nie zapomnijmy także o zwierzętach, które czasem czują się znacznie gorzej, niż my sami.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.