Uszkodzenie płaszcza lipidowego skóry

skóraSkóra jest naszym największym organem, choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Często zapominamy o tym, ze bez odpowiedniej jej ochrony narażamy się na poważne nieprzyjemności, a uszkodzenie płaszcza lipidowego skóry jest najmniejszym z nich. Co nie oznacza, że najłatwiejszym do wyleczenia.

Może się wydawać, że ze zwykłymi otarciami naskórka nasz organizm poradzi sobie sam. I na szczęście, zazwyczaj tak się właśnie dzieje, ale co w sytuacji, gdy widzimy, że pojawia się zaczerwienie lub obrzęk. Wtedy najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub też dermatologa, który odpowiednio pokieruje naszym leczeniem. Jednak znana od bardzo dawna maksyma, że lepiej wcześniej zadbać, niż później leczyć, tutaj ma ogromne znaczenie.

skóra

Skóra wymaga opieki i to nieustannej. Nie możemy pozwolić sobie na to, by o nią nie dbać. I to nie tylko dlatego, że brudna wygląda nieestetycznie, a zbierające się wtedy na niej bakterię powodują brzydki zapach. Nie dbanie o higienę prowadzić może do poważnych chorób, których wleczenie może zając bardzo dużo czasu, a na dodatek pochłonąć niemałe pieniądze. Istotne jest to, by przy wyborze stosowanych przez nas kosmetyków, kierować się nie tylko wyglądem ich opakowania.

Uszkodzenie płaszcza lipidowego skóry

Bardzo ważne jest to, żeby czytać etykiety na opakowaniach. Obowiązkiem producenta każdego środka, jest umieszczenie na nim składu. Jeżeli nasze środki myjące będą zbyt mocne, ich używanie przyczyni się w końcu do uszkodzenia płaszcza lipidowego skóry. Co to w ogóle oznacza? Ludzka skóra to nasza naturalna bariera przed zagrożeniami. Chroni nas przed nimi m.in. właśnie płaszcz lipidowy, który może ulec uszkodzeniu przez środki myjące. Te wysuszają powierzchnię skóry, a tym samym ta staje się podatna na wysuszenia oraz uszkodzenia.

By temu zapobiec należy stosować odpowiednie środki ochronne i pielęgnacyjne. Wtedy nie tylko zyskamy zdrową oraz atrakcyjną skórę, ale także zabezpieczymy się przed drobnoustrojami mogącymi wywoływać infekcję. Więcej informacji na temat uszkodzenia płaszcza lipidowego skóry warto przeczytać na stronie: http://www.bepanthen.pl/pl/pielegnacja-skory/co-powoduje-uszkodzenie-plaszcza-lipidowego-skory.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.