Węże – hobby nie dla każdego

Budzą szacunek, na ich widok większa część populacji zbiera się do ucieczki bądź zamiera. Ale są tacy, którzy nie wyobrażają sobie swojej codzienności bez węży. Co takiego jest w tych gadach, że wpuszczamy je do swoich domów? Czy mamy świadomość jak o nie dbać?

Źródło: http://www.radiobielsko.pl

Wąż wymaga odpowiednich warunków

Węże to śliczne zwierzęta, choć powodują u mnie dreszcz. Miałam okazję spotkać je na swojej drodze w przyrodzie kilka razy w życiu, a i podziwiać w zamknięciu. Decyzja o hodowli węża powinna być bardzo dobrze przemyślana. Obecnie panuje moda na zwierzęta egzotyczne i wiele osób kupuje zwierzę, nie mając pojęcia o hodowli. Podstawą jest zapoznanie się z wymaganiami hodowli zwierzęcia. Węże, szczególnie te z tropików, wymagają szczególnych warunków, co tyczy się terrarium, jego wyposażenia, utrzymania odpowiedniej temperatury i dostarczenia właściwego pokarmu. Niestety pod wpływem mody, niektórzy kupują zwierzę, zamykają w małym terrarium, a po jakimś czasie wypuszczają na wolność. Biedne zwierzę, nieprzystosowane do naszych warunków, umiera w cierpieniach, a i może nieźle przestraszyć, pełzając po miejskiej dżungli.

Wąż zbożowy dla początkujących hodowców

Węże zbożowe są gatunkiem bardzo popularnym w Polsce, szczególnie polecane dla początkujących hodowców. Innym polecanym gatunkiem są węże królewskie i mleczne. Wymienione gatunki należą do węży właściwych. Drugim rodzajem są dusiciele. Wśród hodowców popularnością cieszy się, dobrze znany nam wszystkim, boa dusiciel. Węże właściwe są mniejsze, mają mniejsze wymagania jeśli chodzi o terrarium oraz pokarm, łatwiej jest je obsługiwać, a i są bardziej aktywne. Do tego duży wybór kolorystyczny. Dusiciele są większe, a co za tym idzie mają większe wymagania żywieniowe i potrzebują dużego terrarium.

Nim się zdecydujemy na hodowlę węża, poczytajmy na ten temat, porozmawiajmy z ludźmi, którzy mają taką hodowlę, bo węże to wymagające zwierzęta. Sama zastanawiam się nad tym od lat, ale póki co nie mam odwagi:)

Źródło głównego obrazka: http://www.zdjecia-zwierzat.com

 

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.