Wieczór z gwiazdami i winem – jak urządzić balkon i odpoczywać na świeżym powietrzu

Jestem własnie na etapie urządzania balkonu;) Cieszy mnie to bardzo, bo lubię spędzać czas na świeżym powietrzu. Zachęcam wszystkich do spędzania ciepłych wieczorów na balkonie, na świeżym powietrzu, zamiast przed komputerem. 

Na czym siedzieć?

Krzesła na balkon.

Źródło: pinterest.com

To podstawa:) A wybór jest bardzo duży. Oryginalną ozdobą, a zarazem funkcjonalnym meblem będzie ławeczka. Świetnie sprawdzi się na wąskim balkonie. Wcale nie musisz wydawać na nią kroci. Przejdź po znajomych, rodzinie, zamieszkujących domy i zapytaj czy nie mają starej ławeczki, wystarczy pomalować i wstawić. Balkon nabierze charakteru. Kolejne propozycje to skrzynie czy stare stołki. Może gdzieś tam w piwnicy pochowałaś stare meble i wymagają tylko odświeżenia.

Meble balkonowe.

Źródło: pinterest.com

Inną opcją są zestawy mebli balkonowych, zazwyczaj dwa krzesła + stolik. Do wyboru mniejsze i większe, na każdy balkon. A dla dziecka mały namiot. Gdy będziesz zmęczona po pracy, to dobry sposób na odpoczynek dla Ciebie, a zabawę dla maluchów.

Balkon pełen życia – kolorowo i zielono

Balkon.

Źródło: pinterest.com

Kwiaty to niewątpliwie największa ozdoba każdego balkonu. Możesz wykorzystać parapety czy wstawić stojące kwietniki, albo półki, drabinki. Kwiaty takie jak lubisz, bratki, fuksje czy pelargonie. A może tak jak ja lubisz zioła? Mięta (truskawkowa, pieprzowa), bez niej nie mogłabym żyć, ani na balkonie, ani w kuchni;) Melisa, bazylia, a także rozmaryn będą aromatyczną ozdobą.

Niedrogi balkon

Żeby było tanio wykorzystaj to, co Cię otacza, niepotrzebne przedmioty i meble. Zastanawiasz się nad posadzką? W sklepach dostępne są płytki na balkon, mrozoodporne z atestami już od kilkunastu zł za metr kw. Farba to koszt kilkudziesięciu złotych, a reszta w Twoich rękach.

Po wszystkim miło jest usiąść na balkonie z lampką wina w ciepły wieczór i patrzeć w niebo;)

Źródło głównego obrazka: www.pinterest.com.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.