Wiosenne przesilenie

wiosnaWprawdzie zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, to w powietrzu czuć już wiosnę. I choć kalendarz pokazuje już początek nowej pory roku, to niestety jej nadejście może zwiastować coś nieprzyjemnego. Wiosenne przesilenie.

Czym tak naprawdę jest wiosenne przesilenie, na które skarży się coraz więcej osób? Jest to zespół symptomów, które szczególnie mocno nasilają się w okresie pozimowym. Chodzi głównie o ciągłe przemęczenie, bóle głowy oraz mięśni, osłabienie refleksu i ogólnie mięśni, a także senność. Wszystko to powoduje, że trudniej nam się pracuje, rozmawia ze znajomymi, a nawet odpoczywa.

Wiosenne przesilenie – przyczyny

Co powoduje, że tak często i tak wiele osób ma problemy z tym, że nastała wiosna? Odpowiedzi należy szukać w permanentnym braku słońca oraz witamin. Długie, jesienne, a następnie zimowe miesiące sprawiają, że ludzki organizm jest zwyczajnie wyczerpany. W zimę także znacznie trudniej o dostęp do świeżych warzyw oraz owoców, które są przecież naturalnym źródłem witamin.

wiosna

Jedną z możliwości, by przeciwdziałać i zapobiegać przesileniu zanim ono się w ogóle pojawi, są witamy. Te można oczywiście kupić w każdej aptece lub zmienić dietę na taką, która będzie bogatsza w owoce (w okolicach świąt np. mandarynki czy pomarańcze).

Co jeszcze można zrobić?

Na wiosenne przesilenie najlepszy jest jednak odpoczynek. Bez niego trudno w ogóle mówić o jakiejkolwiek pracy czy zaangażowaniu. Przemęczony organizm jest nieefektywny więc należy pamiętać o tym, żeby w ciągu doby znaleźć czas na sen. Najlepszym rozwiązanie będzie więc przeznaczenie na niego przynajmniej ośmiu godzin.

Kolejną dobrą metoda na pozbycie się wiosennego przesilenia będzie sport. Regularne ćwiczenia zapewniają nie tylko dobrą kondycję, ale także uwalniają w organizmie hormony odpowiedzialne za odczuwanie szczęścia. Jak widać, są różne sposoby, by walczyć z przesileniem i ważne jest to, by się po prostu nie poddawać.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.