Wkładka wewnątrzmaciczna- jakie ma zalety?

Metod antykoncepcji do wyboru mamy kilka. Niewątpliwie wkładka wewnątrzmaciczna jest coraz częściej brana pod uwagę przez Polki. Ma wiele zalet, oczywiście są też ciemniejsze strony, ale każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Wiele zależy od potrzeb i oczekiwań kobiety.

Możesz zapomnieć o codziennej tabletce

Tabletki antykoncepcyjne.

Źródło: social.vb.kg.

Jedną z największych zalet, jakie ma wkładka wewnątrzmaciczna jest z pewnością to, że nie trzeba pamiętać o codziennym łykaniu tabletki, zmianie plastra, krążka co jakiś czas czy posiadaniu prezerwatywy przy sobie. Wygoda i komfort. Spirale zakładane są raz na 3 do 5 lat. Życie intymne jest znacznie przyjemniejsze, gdy nie trzeba każdorazowo martwić się a co jak…? Wkładka domaciczna opinie (tutaj) ma bardzo dobre wśród kobiet, które korzystają z tej metody antykoncepcji. 

Wkładka wewnątrzmaciczna odznacza się wysoką skutecznością

Wkład wewnątrzmaciczna.

Źródło: gesund.at.

To kolejna z jej zalet. Uważana za jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcyjnych. Obniżoną skuteczność może wykazywać w pierwszym miesiącu po założeniu. Szybko jednak docenisz to, że kiedy tylko chcesz możesz cieszyć się z bliskości, bez obaw, że zawiedzie.

Dla kobiet karmiących

Wkładka wewnątrzmaciczna to doskonałe rozwiązanie dla młodych mam, które karmią piersią. Ten rodzaj antykoncepcji może być śmiało stosowany podczas laktacji.

Zakładana w celach leczniczych

Zdarza się, że wkładka domaciczna zakładana jest w celach leczniczych. Hamuje wzrost drobnych mięśniaków. A więc niektórym kobietom proponowana jest przez ginekologa jako środek leczniczy.

Coraz więcej kobiet stosuje wkładkę i ceni sobie wygodę oraz komfort psychiczny. 

Źródło głównego obrazka: m.heute.at.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.