Wrzody żołądka i bóle – co robić?

bólCzęsto zdarza się, że nasz organizm informuje nas o zbliżających się problemach, ale my jesteśmy nieświadomi tego, co chce nam on powiedzieć. Czy da się przewidzieć wrzody żołądka? W pewnym stopniu tak, ale musimy być bardzo uważni.

Istnieje wiele rodzajów bólu brzucha, które mogą oznaczać za każdym razem coś innego. Nie zawsze stanowią one problem, który będzie wymagał od nas hospitalizacji, ale może oznaczać, że konieczna będzie wizyta u odpowiedniego specjalisty. Jak jednak poznać, że w naszym ciele dzieje się coś niepokojącego?

Wrzody żołądka – jak je poznać?

Wrzody żołądka to częsty problem i dotyka on nawet jednej dziesiątej wszystkich dorosłych osób. Choroba wrzodowa to występuje w miejscu, gdzie kwasy żołądkowe stykają się z błoną śluzową bezpośrednio w żołądku lub dwunastnicy. Najczęściej występuje on właśnie w dwunastnicy. Problemy pojawiają się zazwyczaj okresowo, a to oznacza, że będziemy w stanie rozpoznać problem odpowiednio wcześnie i udać się do lekarza.

wrzody

Najczęstszym symptomem jest ból w nadbrzuszu, który pojawia się w niedługim czasie (ok. 1-3 godzin) po spożytym posiłku. Ten ból znika lub zostaje uśmierzony w momencie, gdy kwasy żołądkowe zostaną zobojętnione przez kolejne jedzenie lub odpowiednie leki. Dodatkową rzeczą, która może nas naprowadzić na to, że mamy problem, będą poranki oraz noce. Podczas nich mogą pojawiać się bóle w nadbrzuszu, a dodatkowo mogą występować także wymioty.

Co zrobić w przypadku bólu?

Istnieje wiele przyczyn bólu, które w żadnym stopniu nie powinny być lekceważone. Może się zdarzyć, że wystarczy skorzystać z odpowiednich leków, które zniwelują to nieprzyjemne uczucie i pozwolą nam w pełni delektować się życiem. Wrzody żołądka z całą pewnością w tym nie pomogą więc należy koniecznie udać się na konsultację lekarską.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.