Jak wybrać smartfon – część 1

jak wybrać smartfonObecnie na rynku znajduje się tyle modeli telefonów komórkowych, że bardzo trudno jest wybrać odpowiedni dla siebie. W końcu nie każdy musi się znać na nowych technologiach, choć korzysta się z nich na co dzień. Jak wybrać smartfon, by później nie żałować decyzji zakupowej? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Obecnie nie ma chyba osoby, która nie posiadałby smartfona. Urządzenia stały się tak powszechne, że już nie wyobrażamy sobie bez nich życia. I nie chodzi tu tylko o pracę, ale także o zwykłą codzienność. W końcu smartfony potrafią być naprawdę pomocne w niemal każdej sytuacji. Jak więc wybrać odpowiedni sprzęt, by potem nie żałować wydanych na niego pieniędzy?

Jak wybrać smartfon

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest sam system operacyjny urządzenia. Do wyboru tak naprawdę są dwie drogi. Pierwszą są telefony z systemem Android, a drugą z iOS. Te drugie to oczywiście iPhone’y, które rok do roku zyskują coraz większą popularność. Ich ekosystem pozwala w większości na bezproblemową pracę, a przesiadka z jednego modelu na drugi odbywa się szybko. Dużym plusem jest także to, że użytkownik może liczyć na szybkie aktualizacje oraz na długie wsparcie producenta. Minusem jest cena.

jak wybrać smartfon

Kiedy zastanawiamy się, jak wybrać smartfon odpowiedni dla siebie, pod uwagę należy wziąć budżet, którym się dysponuje. iPhone to drogi sprzęt, ale idą za tym ogromne plusy. Nie jest urządzenie na pół roku czy nawet rok. Smartfony producenta otrzymują wsparcie programistyczne nawet do 4-5 lat. To coś, co może przeważyć podczas decyzji zakupowej. W przypadku systemu Android praktycznie każdy producent ma na system nałożoną nakładkę. Ta posiada różne właściwości i nie zawsze zmiana telefonu pozwala od razu na szybkie wyłapanie wszystkich funkcji potrzebnych do bezproblemowej obsługi.

Więcej w części drugiej artykułu.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.