Jak wybrać smartfon – część 2

jak wybrać smartfonW poprzedniej części naszego poradnika pod tytułem Jak wybrać smartfon, skupiliśmy się na systemach operacyjnych. Wiemy, że najwięcej użytkowników posiada telefony komórkowe z Androidem na pokładzie. Jednak sam system to nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania nowego urządzenia. Urządzenia, z którym możemy spędzić przynajmniej kilka miesięcy.

Jeżeli wybierzemy już system operacyjny, który naszym zdaniem będzie najlepszy i odpowiedni, warto odpowiedzieć sobie na jedno pytanie. Czy lubimy fotografię? Jeżeli tak, to jest to kolejny element, który koniecznie trzeba sprawdzić, zanim wydamy nasze ciężko zarobione pieniądze na nowy sprzęt. Jak jednak poznać, który smartfon jest dobry do mobilnej fotografii?

Jak wybrać smartfon do fotografii?

Obecnie praktycznie każdy smartfon wyposażony jest w przynajmniej jeden aparat. Jeżeli jednak zależy nam na dobrej jakości, to niestety, ale musimy liczyć się z dużymi kosztami. Rzadko kiedy w tak zwanej „średniej półce” może się trafić urządzenie z dobrymi matrycami oraz przysłonami w obiektywach. Trzeba zwrócić uwagę na te dwie wartości. Im więcej mega pikseli ma matryca, tym więcej informacji zbiera, a zdjęcia wychodzą wyraźniejsze.

jak wybrać smartfon

Jeżeli zaś chodzi o przysłonę, to jej wartość pokazuje, jak wiele światła dostaje się do wspomnianej matrycy. Im większa wartość, tym obiektyw gorzej radzi sobie w trudnych warunkach oświetleniowych. To niestety ważne, żeby mieć pewność, czy nasze fotografie „wyjdą”. Warto także sprawdzić, jak konkretny smartfon radzi sobie w testach. Na szczęście na YouTube można znaleźć wiele recenzji tych samych sprzętów, a tym samym wyrobić sobie o nich swoją opinię. Istnieją także specjalne strony internetowe, które zajmują się tylko mobilną fotografią. Jak wybrać smartfon do fotografii? Trzeba niestety się sporo naszukać, bo choć wybór jest ogromny, niełatwo trafić na produkt idealny.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.