Jak wybrać syrop na kaszel?

syrop na kaszelKiedy zdarzy się nam zachorować, rzadko kiedy decydujemy się na pójście do lekarza. Szczególnie wtedy, gdy mamy czynienia ze zwykłym przeziębieniem. Ale co zrobić, kiedy zachoruje nasze dziecko? Czy wiemy, jak wybrać syrop na kaszel dla maluszka?

Kaszel to jeden z objawów, który może pojawić się przy przeziębieniu. Przy każdej chorobie, która dotyka naszą pociechę, warto zasięgnąć opinii lekarza. Nawet wtedy, kiedy nam się wydaje, że to nic takiego. Nigdy nie wiadomo, co może kryć się za zwykłą podwyższoną temperaturą czy właśnie kaszlem. Na szczęście, zazwyczaj nie ma się czego obawiać, ale lepiej „dmuchać na zimne”.

choroba

Podstawowym mechanizmem, który broni nasze ciało w przypadku choroby, jest właśnie kaszel. Choć nieprzyjemny, wpływa na oczyszczenie dróg oddechowych. To w nich może zalegać wydzielina, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Szczególnie mocno odczuwały to będą właśnie dzieci. Najlepiej, żeby nie powstrzymywały się one od kasłania. Może się okazać, że w takiej sytuacji przyda nam się syrop na kaszel.

Jak wybrać syrop na kaszel?

Na postawione wyżej pytanie, pomocnej odpowiedzi udzieli lekarz lub farmaceuta. Ten drugi z pewnością wskaże kilka produktów, które mogą pomóc, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by rodzice także co nieco wiedzieli. Wybór syropu na kaszel podyktowany powinien być jego składnikami. I nie chodzi tutaj o te smakowe, które owszem sprawiają, że dziecko chętniej przyjmie syrop, ale o te mające realny wpływ na zdrowie. Jeżeli chodzi o odkrztuszanie, warto, by syrop miał w składzie androksol. To związek chemiczny (organiczny), który sprawia, że śluz zalegający w drogach oddechowych staje się rzadszy i mniej śliski. Dzięki temu o wiele łatwiej go odkrztusić.

Taki lepki śluz powinien przyśpieszyć proces pozbywania się z go organizmu, a co za tym idzie, zmniejszenie czasu, kiedy nasze dziecko będzie się źle czuło. Kupując więc syrop na kaszel, warto przeczytać ulotkę i to, co napisano na opakowaniu.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.