Wyciskarka do owoców – jak wybrać?

Wyciskarka do owocówChcąc mieć w domu zawsze świeże i aromatyczne soki, trzeba je zrobić samemu. Owszem, można kupować już gotowe i mieć nadzieję, że nie ma w nich żadnych polepszaczy, ale najbezpieczniej zająć się tym osobiście. Tylko jaka wyciskarka do owoców sprawdzi się najlepiej i jak ją wybrać?

Samodzielne zrobienie np. szklanki soku pomarańczowego, wymaga czasem sporo pracy. Szczególnie wtedy, kiedy nie mamy w kuchni odpowiedniej wyciskarki do owoców. Czasy, kiedy w sklepach nie było możliwości kupienia odpowiedniego sprzętu, już dawno minęły. Teraz wydaje się, że czasami jest go po prostu za dużo. Jak wybrać taki, żeby spełniał nasze wymagania, a jednocześnie nie był zbyt drogi?

Wyciskarka do owoców

Wyciskarki do owoców można najłatwiej podzielić na dwie grupy – pionowe oraz poziome. Jak można się domyślić, będą się one od siebie różniły tym, jak umiejscowiony w nich będzie tak zwany ślimak. To tak naprawdę odpowiednio umocowany i uformowany wałek, którego kształt przypomina właśnie wspomniane zwierzę. Wykorzystując odpowiednią siłę, potrafi on wycisnąć sok z niemal każdego owocu, choć to nie wszystko co potrafi.

Wyciskarka do owoców

Ostatnio można także zaobserwować pojawiające się na rynku nowe rozwiązania. Jednym z nich jest wyciskarka wolnoobrotowa, czyli taka, gdzie liczy się siła nacisku, a nie prędkość. Przekłada się to na zachowanie lepszych wartości odżywczych owoców trafiających do urządzenia, a także na lepsze filtrowanie odpadów oraz oddzielanie miąższu od faktycznego soku. Wolne obroty to także niższa temperatura, która w przypadku, kiedy przygotowywane są owoce czy warzywa, może wpływać na ich wartości odżywcze.

Czy warto kupić wyciskarkę do owoców?

Zdrowie jest najważniejszą rzeczą w życiu człowieka i należy o nie dbać. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Warto więc zainwestować w odpowiednią wyciskarkę, która przyda się w domowej kuchni, nie tylko podczas sezonów letnich. Niektóre z modeli mogą być przydatne w przygotowywaniu chociażby pasztetów, a wspólnego gotowanie z wykorzystaniem takiego urządzenia, będzie zabawą dla całej rodziny.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.