Wyjazd na majówkę

Wyjazd na majówkęZa chwilę rozpocznie się długi weekend, który w tym roku jest wyjątkowo łaskawy. Wystarczy wziąć trzy dni urlopu, by cieszyć się z aż dziewięciu wolnych dni. Jak się przygotować do tego, by wyjazd na majówkę nie okazał się dla nas utrapieniem, a wręcz przeciwnie?

Nie każdy mógł niestety skorzystać ze wspomnianej przez nas wyżej możliwości i zostało mu „raptem” pięć dni do wykorzystania na odpoczynek. Oczywiście można go spędzić w domowym zaciszu lub ze znajomymi i nigdzie nie wyjeżdżać. Jeżeli jednak szykujemy się na podróż, a szczególnie samochodem, warto się do niej odpowiednio wcześniej przygotować.

Wyjazd na majówkę

Wyjazd na majówkę to wbrew pozorom duże wyzwanie, a szczególnie w ten kilka dni. Na drodze będzie znacznie więcej pojazdów, niż zazwyczaj i każdy kierowca będzie chciał dotrzeć na miejsce swojego odpoczynku jak najszybciej. Należy więc zachować szczególną ostrożność, ale także pamiętać o tym, by pojazd odpowiednio wcześniej przygotować do podróży. Koniecznie trzeba sprawdzić poziom płynów w samochodzie. Warto mieć także ze sobą ich zapas, bo nigdy nie wiadomo, co może zdarzyć się po drodze.

Wyjazd na majówkę

Przed wyjazdem powinno się także zmienić opony na letnie, bo choć temperatura nie jest jeszcze bardzo wysoka, to na zimowe opony jest już zdecydowanie zbyt ciepło. Koniecznie też trzeba pamiętać o tym, żeby w samochodzie znalazła się apteczka pierwszej pomocy oraz trójkąt ostrzegawczy. Najlepiej zabrać też ze sobą lewarek i sprawdzić, czy nasze koło zapasowe jest w dobrym stanie. Przecież nigdy nie wiadomo, co takiego może się stać na drodze, a oczekiwanie na pomoc drogową może trwać bardzo długo. Wiele pomniejszych napraw będziemy w stanie zrobić samodzielnie, tylko należy być na nie przygotowanym. Wyjazd na majówkę ma być w końcu przyjemnością, ale dobrze się wcześniej zabezpieczyć.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.