Wyprawa do zoo – pomysł na wakacje

Wyprawa do zoo

Fot. PixaBay

Co takiego można robić z dzieckiem w wakacje, jeżeli mieszka się w mieście? Jednym z ciekawszych pomysłów będzie wyprawa do zoo, choć zanim do tego dojdzie, warto znać kilka zasad, którymi powinni kierować się rodzice, którzy zamierzają wybrać na taką wycieczkę ze swoimi pociechami. Bo to powinna być przygoda, a nie coś, co będzie szkodziło zwierzętom.

Oczywiście nie w każdym dużym mieście znajduje się ogród zoologiczny, ale w tych największych (Warszawa, Poznań czy Wrocław) już tak. Tam jednak należy pamiętać o odpowiednich zasadach podczas zwiedzania tak, żeby nikomu nie stała się krzywda – zarówno zwierzętom, jak i samym odwiedzającym, a przede wszystkim dzieciom. Co więc należy wiedzieć przed takimi odwiedzinami?

Wyprawa do zoo

Wyprawa do zoo to wielka przygoda dla najmłodszych. Jednak zanim do niej dojdzie, warto powiedzieć i uświadomi im, że to także odpowiedzialność. W końcu przebywające tam zwierzęta to żywe istoty, więc należy traktować je z odpowiednim szacunkiem. Główną zasadą takich odwiedzin w ogrodzie zoologicznym powinno być więc to, żeby ich nie dotykać, jeżeli ich opiekun nam na to nie pozwoli. Jeżeli nie posłuchamy, może się to skończyć tragiczne, bo nawet przyjemnie wyglądające zwierzaki, potrafią być niebezpieczne. Nie wolno więc podchodzić do zwierząt na wybiegu, ani tym bardziej pomagać naszym pociechom w tym, żeby mogły ich one dosięgnąć.

Wyprawa do zoo

Fot. PixaBay

Warto także uświadomić odwiedzających zoo, że dokarmianie zwierząt tam przebywających, jest zabronione. Dzieciom może się wydawać, że małpka, osiołek czy ptaszek, chętnie zje np. watę cukrową czy batonika, ale to nie oznacza, że powinno mu się go dawać. Zwierzę może się zatruć, więc pod żadnym pozorem, nie wolno tego robić. Sama wyprawa do zoo może być ogromną przygodą, gdzie nasze dziecko zobaczy na żywo zwierzęta, których nigdy nie miało okazji oglądać. To doskonały pomysł na spędzenie kilku godzin w otoczeniu niesamowitych zwierząt, ale należy pamiętać, żeby o nie dbać. Nawet jak są za kratami. I tego powinniśmy uczyć najmłodszych.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.