Zabawy z kotem- dbają o sprawność ruchową i są pozytywnym bodźcem

Zabawy z kotem.

Źródło: pl.pinterest.com

Koty uwielbiają się bawić, przez całe swoje życie. W końcu mają geny drapieżników, polowanie, szybkość, spryt, zwinność ćwiczą podczas zabaw. Koty, które całe dnie spędzają na kanapie bądź swoim legowisku, nie tylko mają większą skłonność do nadwagi i różnych chorób, ale odbija się to negatywnie na ich psychice. Są apatyczne, mogą być agresywne i sfrustrowane. 

Zabawy z kotem- to on dyktuje warunki

Koty to cudowne zwierzaki, ale nie licz na to, że zabawy z kotem wyglądają tak, że Ty narzucasz warunki, a on się podporządkuje. Kot jako drapieżnik lubi polować i zdobywać, dlatego zaopatrz się w sztuczne myszy na sznurkach bądź kulę wypełnioną kocimiętką. Do zabawy z kotem można wykorzystać też zwykle przedmioty, takie jak zakrętka, którą można zawiesić na sznurku, czy też pozgniatany papier albo reklamówka. Polowanie to jedna z atrakcyjniejszych przyjemności ruchowych dla kota!

Lubią się chować

Kot w pudełku.

Źródło: ketnet.be.

Kartonowe pudła, zwykłe, które dostaniesz w każdym sklepie, mogą posłużyć za świetną zabawkę dla kota. Uwielbiają one się chować, a także mieć swoje skrytki. Kartonowe pudło posłuży do zabawy z kotem bądź zabaw kotów. Będą mogły się chować i będą miały miejsce na przechowywanie swoich cennych znalezionych przedmiotów. Kocie zabawy (zobacz) to też bieganie nie tylko za czymś, ale uciekanie przed kimś, a dokładnie przed nami. Jeśli Twój kot zaczyna biegać, zagląda na Ciebie zza firanki to znak, że chce się bawić w ganianego. Nie przepuść takiej okazji!

Zabawy z kotem to nie tylko ruch dla niego, ale również dla właściciela, czyli z pożytkiem dla obojga.

Źródło głównego obrazka: mostlycatsmostly.tumblr.com. 

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.