Zabij stres śmiechem

Stres jest wpisany w życie człowieka. Odczuwali go już nasi przodkowie przed wiekami, ale nieco inaczej reagowali na niego niż my dziś. Często słyszę stwierdzenie ‚stresuję się’, mam tyle na głowie, szef w pracy nie daje spokoju, do tego problemy zdrowotne i wieczny brak czasu na wszystko. A czy wiesz, że codzienne stresowanie się odgniata piętno na Twoim wyglądzie? Może pora z nim powalczyć! Co prawda trudno jest go wyeliminować, ale skutecznie można go zminimalizować!

Cichy niszczyciel

Dokładnie tak jest, stres odciska piętno na wyglądzie zewnętrznym. Jeśli wciąż czujemy napięcie, pojawiają się problemy ze snem, a skutkiem są podkowy pod oczami, a czasem opuchlizna. Z tym można sobie jeszcze poradzić, ale co z wypadającymi włosami? Mało tego, że stres wpływa na wypadanie włosów, to na dodatek odrastają o wiele cieńsze i słabsze, czyli po kilku latach stresu, znika bujna czupryna. Wypryski, pryszcze to kolejne widoczne skutki stresu. W chwili napięcia wzrasta poziom hormonów nadnercza: androgeny oraz kortykoidy i wyskakują pryszcze. Poza tym osoby nieradzące sobie ze stresem często obgryzają paznokcie bądź sięgają po tabletki uspokajające w nadmiarze. Niektórzy zajadają stres, a jeszcze inni sięgają po alkohol. Żadne z tych rozwiązań nie jest dobre!

Śmiech + aktywność fizyczna

Nie ma nic lepszego dla zdrowia psychicznego i fizycznego jak śmiech i sport. Spróbuj od jutra o poranku zacząć się śmiać i utrzymać to przez kilka minut. Tak bez powodu. Na początku będzie to wymuszony śmiech, ale po kilku dniach zauważysz różnicę i zaczniesz się śmiać spontanicznie, a dzień rozpoczęty od śmiechu będziesz przeżywać spokojniej i z pozytywnym nastawieniem. Do tego koniecznie aktywność fizyczna. Dobry jest nawet krótki spacer na początek czy przejażdżka na rowerze. W zależności od swoich możliwości i potrzeb znajdź coś, co przyniesie Ci radość. Aktywność fizyczna rozładowuje napięcie, dodaje energii, a i sprawia, że patrzymy na świat bardziej pozytywnie.

Ważną kwestią w radzeniu sobie z codziennym stresem jest jego akceptacja. Swoją drogą relaksacja śmiechem i sport, ale musimy zaakceptować fakt, iż jest on wpisany w życie każdego! Tak akceptacja, ułatwia codzienne radzenie sobie z napięciem. Warto wiedzieć, że stres czasem jest potrzebny, bo dzięki niemu reagujemy szybko i wychodzimy z różnych problemów.

Źródło głównego obrazka: kobietawielepiej.pl

 

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.