Zapalenie pęcherza – domowe metody leczenia

łazienkaZapalenie dróg moczowych to wyjątkowo bolesna i uciążliwa dolegliwość, która może przydarzyć się każdemu. Jak sobie z nią radzić domowymi sposobami?

Kiedy poznać, że z organizmem dzieje się coś złego? Zazwyczaj on sam to pokazuje np. poprzez gorączkę. I tak też dzieje się w przypadku zapalenia pęcherza, a dokładniej Zakażenia Układu Moczowego. Oprócz podwyższonej temperatury chorobie mogą towarzyszyć także następujące objawy: częstsze oddawanie moczu, parcie na pęcherz czy ból w podbrzuszu. Dodatkowo sam mocz może być mętny i inaczej pachnieć.łazienka

Co może być przyczyną takiego zakażenia? Powody mogą tak prozaiczne jak zbyt mała ilość przyjmowanych w ciągu dnia płynów czy kąpiel w basenie lub jeziorze. Powodem może być także zbyt długie powstrzymywanie od oddawania moczu i nieodpowiednio dobrany strój (zbyt ciasny lub za gruby w stosunku do temperatury). Przyczyną może być także aktywność seksualna, menopauza czy też brak higieny osobistej.

Niezależnie od powodów, które sprawiły, że pojawiło się zakażenie, można spróbować poradzić sobie z nim domowymi sposobami. Oczywiście wizyta u lekarza może okazać się koniecznością i w przypadku, gdy objawy nie będą ustępowały nie będzie innego wyjścia. Nie leczone zakażenie może doprowadzić do zapalenia nerek oraz ich niewydolności. Jak więc sobie poradzić domowymi sposobami z zapaleniem?

Metodą może być picie przegotowanej wody z niewielkim dodatkiem soku z cytryny. Działanie moczopędne wywoła także żurawina, ale jej głównym atutem jest to, że dzięki niej jest znacznie utrudnione przyleganie bakterii do ścian nabłonka dróg moczowych. Konieczne też jest odpowiednie dbanie o higienę oraz dbanie o to, by miejsca intymne pozostawały po oddaniu moczu suche. Duża ilość wody dostarczanej do organizmu także ma kluczowe znaczenie.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.