Zasmarkana przed ważnym spotkaniem- co skutecznie działa na katar?

Zimno, ciepło, zimno, zimno i jeszcze raz zimno. Nie wiem czy tylko u mnie tak zimno, ale jak na maj jest bardzo zimno;/ Ostatnio przemarzłam i na katar nie trzeba było długo czekać. Pojawił się na następny dzień. Sterta chusteczek higienicznych i panika, co teraz, gdy tyle pracy i spotkań w ciągu najbliższych dni???

Mama dobra na wszystko

Czosnek na katar.

Źródło: http://www.kadinvekadin.net/

 

Tak właśnie! Mamine sposoby działają najlepiej. Nie jest prawdą, że katar leczony i nieleczony trwa tyle samo, dlatego od razu wzięłam się za niego;) Gorąca herbata z sokiem malinowym (może być z czarnego bzu), gorący rosołek i dużo, dużo czosnku. Ciepłe potrawy i dużo płynów wpływają na rozrzedzenie wydzieliny, dzięki czemu nos szybciej się oczyszcza. Czosnek zaś ma działanie antybakteryjne. Zjadałam go razem z obiadem, kanapkami, tostami z czym się dało;) Choć łzy leciały mi jak grochy, najważniejsze by katar szybko minął. Do tego na katar dobrze działają inhalacje z olejkami aromatycznymi, szczególnie eukaliptusowym, może być też inhalacja z rumianku.

Katar, gorączka i bóle

Tabletka musująca na przeziębienie.

Źródło: http://haber.star.com.tr/

To znak, że domowe sposoby to zamało, konieczne będzie odwiedzenie apteki. Ja zazwyczaj sięgam tradycyjnie po Aspirin. Brała je na przeziębienie moja babcia, moi rodzice i w mojej apteczce domowej też nie może go zabraknąć. Próbowałam różnych leków na przeziębienie, ale wydaje mi się, że ten jest najlepszy. Leki plus herbata z malinami i koniecznie jeden, dwa dni trzeba się wygrzać. Mi pomogło dość szybko i katar zniknął po trzech dniach całkowicie. A po dwóch czułam już dużą ulgę i mogłam wrócić do normalnego funkcjonowania.

Źródło głównego obrazka: http://republikakobiet.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.