Zdrowe odżywianie- jak zmienić nawyki żywieniowe?

Jak większość z Was, a przynajmniej tak mi się wydaje, pochodzę z tradycyjnego domu, gdzie w niedzielę był rosół i schabowy. Po dziś dzień mama go przygotowuje, gdy wpadam w odwiedzimy, choć osobiście nie jem go już tak chętnie jak kiedyś;) Zmiana nawyków żywieniowych nie jest łatwa i nie wystarczy nieco przeczytać czy zmienić asortyment w lodówce. Zdrowe odżywianie wymaga czasu, to świadomie podjęta decyzja i długi proces!

Zdrowe odżywianie źle Ci się kojarzy?

Sałatka ze świeżych warzyw.

Źródło: http://www.slovenskenovice.si

Wciąż pokutuje przekonanie, że zdrowe odżywianie, to brak smaku, brak smaku i jeszcze raz brak smaku. Nic bardziej mylnego, to po prostu inny smak, który w dużej mierze zależy od Ciebie. Zdrowe odżywianie nie polega na rezygnacji z ulubionych przypraw, a świadomym wyborze sposobu przygotowania potraw. W pierwszej kolejności potrzebna jest zmiana myślenia, chcę żyć zdrowo, a to co jem ma na to wpływ! Zdrowo, to również smacznie! 

Małe zmiany, wielki krok

Już małe zmiany w codziennej diecie to duży krok w całym procesie. Zacznij od niewielkich zmian. Na początek warzywa. Ile spożywasz ich dziennie? W jakiej postaci? Wprowadź do swojej diety więcej warzyw i owoców. Sos do kanapek zamień na paprykę, pomidory, ogórki, rzodkiew. Częściej rób sałatki ze świeżych warzyw i gotuj z nich zupy. Z każdym dniem staraj się również ograniczać spożycie soli, bo jej nadmiar prowadzi do wielu schorzeń.

Jak rozstać się z fast foodem?

Zdrowe odżywianie- jak zacząć?

Źródło: http://www.hyperslevy.cz

Na każdym kroku pewnie słyszysz, że fast food to nic dobrego. A myślisz, przecież jest taki smaczny;) Związek z fast foodem, niestety nie jest zdrowy i bardzo szybko pokazuje się na wadze. Jeśli regularnie jesz tego typu jedzenie, to postaraj się je ograniczyć. Ciężko będzie? Zrób hamburgera, zapiekankę czy kebaba w domu. Użyj świeżych warzyw, a sos zrób na bazie jogurtu, będzie zdrowo i smacznie. 

Zdrowe odżywianie jest szczególnie ważne, gdy wychowujesz dzieci, dajesz im przykład i co bardzo ważne żywiąc się zdrowo, będziesz żyła dłużej. Tutaj dowiesz się jak gotować zdrowo.

Źródło głównego obrazka: https://portal.abczdrowie.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.