Zdrowe paznokcie – jest na to sposób

paznokciePosiadanie zadbanych paznokci to podstawa, która świadczy o tym, że z organizmem nie dzieje się nic złego. Mało kto wie, że to właśnie paznokcie mogą zdradzać pierwsze objawy choroby. Jak je dostrzec?

Estetyczne i zdrowe paznokcie to pewność, że organizmowi nie brakuje żadnych witamin ani wartości odżywczych. Ciekawe jest to, że często można nie zdawać sobie sprawy z tego, że coś jest nie tak. Dla przykładu warto wspomnieć o niewielkich, białych plamkach, które pojawiają się czasem na płytce paznokcia. Co one oznaczają?

Te białe plamki to nic więcej jak informacja, że w ciele brakuje podstawowych witamin oraz minerałów. To z kolei może prowadzić do łamliwości i znacznego wyblaknięcia paznokci. Widząc pierwsze oznaki tego, że dzieje się coś niedobrego, należy zmienić dietę. A dokładniej dodać do niej niektóre produkty. Jednym z nich są ryby. W ich ciałach znajduje się dużo białka, które jest wyjątkowo ważne w momencie, gdy występuje problem z paznokciami. Dlaczego? Ponieważ zbudowane są one w dużej mierze z kreatyny, a potrawy bogate w białko pomagają ją odbudować.

paznokcie

Białko znaleźć można również w produktach drobiowych, a także w czerwonym mięsie. Kolejnym naturalnym źródłem będzie na przykład żółty ser, maślanka, twaróg czy też po prostu mleko. Ważne jest też to, żeby w diecie znalazło się dużo owoców oraz warzyw. Chcąc by płytka paznokci była gładka powinno się dołączyć do spożywanych posiłków banany. Zawarta w nich biotyna pomoże wygładzić powierzchnię paznokcia.

Istotne jest też picie dużej ilości wody. Pomaga ona wypłukiwać z organizmu toksyny, a co ważniejsze, wpływa także na poprawienie krążenia krwi. Można także korzystać z suplementów diety oraz witamin w kapsułkach. Na które powinno się zwrócić szczególną uwagę? Na takie, które mają w sobie witaminę A oraz B. Ta ostatnia jest podstawą przy zdrowych paznokciach.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.