Żel na blizny pooperacyjne

bliznyPrzez większość naszego życia jesteśmy stale oceniani. Mówi się, że pierwsze kilka sekund sprawia, że o drugim człowieku wyrabiamy sobie zdanie. Zdarza się, że wstydzimy się swojego wyglądu ze względu na pewnego rodzaju… ubytki. Tak, jak pozostałości po zabiegach lekarskich. Na szczęście istnieje już coś takiego, jak żel na blizny pooperacyjne.

Wypadki mogą przydarzyć się nam i uszkodzenia ciała, na które nie mamy wpływu, mogą przydarzyć się nam przez całe nasze życie. Już dzieciom zdarza się przecież przewrócić i zedrzeć skórę na kolanie. Każdemu z nas coś takiego się przytrafia, jednak rzadko zostaje nam po czymś takim ślad. Skóra się zabliźnia przy mniejszych urazach, a nam jedynie zostaje wspomnienie. Co jednak zrobić, gdy ślad nie chce zniknąć?

Warto zacząć od tego, czym w ogóle jest blizna i czemu niektóre z naszych urazów ich nie pozostawiają. Ludzka skóra składa się z kilku warstw, a to co widzimy na co dzień, to zaledwie jedna z nich. Jeżeli dojdzie do urazu, który sięga głębszych warstw skóry, tkanka się zabliźnia. To słabo unaczyniona tkanka łączna. Istniej kilka rodzajów blizn i można je skategoryzować na: zwykłe, przerosłe (po zaburzeniach procesu gojenia), keloidy (powstałe już po zagojeniu rany) oraz przykurcze bliznowate (po dużych ubytkach skórnych). Jak sobie z nimi radzić?

blizny

Żel na blizny pooperacyjne

Czasem, nawet po prostych zabiegach operacyjnych, mogą na naszym ciele zostać ślady. I choć nauka poczyniła znaczne postępy w kwestii zabiegów medycyny estetycznej, czasem wystarczy wykorzystać żel na blizny pooperacyjne. Taki preparat jest w stanie uelastycznić obszar objęty blizną, a tym samym pozwolić skórze na lepszą jej regenerację. Zmniejsza także uczucie świądu, które dość często towarzyszy na etapie gojenia.

Oczywiście, żel na blizny pooperacyjne działał będzie najlepiej wtedy, gdy blizna będzie „świeża”, choć jego działanie powinno przynieść efekty także na tych „starszych”.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.