Żel pod prysznic to jedyny kosmetyk mężczyzny?- Co warto mu jeszcze podarować?

W ostatnim czasie rozpytałam wśród kolegów dalszych i bliższych co sądzą na temat używania kremów, balsamów i innych kosmetyków przez mężczyzn. I jak się okazuje większość z nich uważa, że jedyny kosmetyk dopuszczalny to żel pod prysznic;) Pomijając oczywiste kosmetyki do golenia;) 

Mydło, żel pod prysznic i balsam skradziony partnerce

Żel pod prysznic dla mężczyzn.

Źródło: theguardian.com.

Jeszcze kilka lat temu mężczyźnie wystarczał krem do golenia, antyperspirant, mydło do mycia twarzy i szampon jaki był pod ręką. Nadmiar kosmetyków uznawany był za zniewieścienie! Cóż za absurd! Bo zadbany mężczyzna to nie to samo co zniewieściały. Mężczyzna potrzebuje kosmetyków przeznaczonych dla niego. Różnimy się pod względem budowy i funkcjonowania, nasze potrzeby są inne, więc nie wystarczy zwykły nawilżający żel pod prysznic. Konieczny jest produkt przeznaczony dla mężczyzn, który zaspokaja męskie potrzeby.

Mydło ma za wysokie ph do mycia twarzy

Tradycyjne mydło w kostce, które wciąż używane jest przez mężczyzn do mycia twarzy, ma za wysokie ph. Nie tylko podrażnia, ale powoduje pieczenie i problemy skórne.

Mężczyzna- pielęgnacja skóry.

Źródło: wijmannen.eu.

Mężczyzna powinien używać delikatnej pianki bądź żelu do mycia twarzy. Konieczny jest również dobry krem. Około 40 przydatny będzie krem przeciwzmarszczkowy.

Szampon przeciw wypadaniu włosów

Tego typu kosmetyków nie może zabraknąć w łazience, z której również korzysta mężczyzna. To testosteron jest winowajcą odpowiadającym za to, że z wiekiem wypadają włosy. Dobry szampon ogranicza wypadanie włosów.

Mężczyzna powinien pamiętać o właściwym nawilżeniu skóry. Balsam używany przez partnerkę nie zaspokoi jego potrzeb, dlatego powinien wybrać swój z bogatej oferty balsamów do ciała dla mężczyzn. 

Źródło głównego obrazka: slubi.pl. 

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.