Zepsute zęby – do czego prowadzą?

uśmiechCodzienne szczotkowanie, regularne wizyt u lekarza stomatologa oraz używanie specjalnych płynów do higieny jamy ustnej. To coś, co powinno być normalne, gdy chcemy mieć zdrowe zęby. Tylko czy na pewno to wszystko robimy?

Wydaje się, że coś takiego jak higiena jamy ustnej, powinna być standardem, ale niestety często tak nie jest. Tymczasem zepsute zęby często mogą prowadzić do poważnych chorób i to nie tylko tych, które są związane z uzębieniem. Problemy z cerą i nerkami, ból karku, a nawet migreny, to wszystko może być spowodowane zepsutymi zębami.

Co więc robić, by uzębienie służyło nam przez długie lata, a oprócz śnieżnej bieli i połysku, było także zdrowe. Wiadomo, że niestety zbyt duża ilość słodyczy może wpłynąć negatywnie i przyczynić się do próchnicy. Jednak mało kto wie, że gorzka czekolada jest nie tylko wyjątkowa w smaku, ale też nie szkodzi zębom. To dlatego, że zawarte w niej kakao wpływa na zahamowanie rozwoju choroby. Warto zastanowić się także nad swoją dietą, bo choć nie da się z niej całkowicie wyeliminować cukrów, to można je ograniczyć. Im większa jego ilość będzie dostarczana do organizmu tym większa szansa, że doprowadzi on do wystąpienia próchnicy. usmiech

Jednak zepsute zęby to nie tylko te, które są czarne od próchnicy. Ta definicja może dotyczyć także ubytków, które pojawiają się w szczęce. Niezależnie od tego, czy powstaną one w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy też na skutek wizyty u stomatologa mogą powodować problemy. To wbrew pozorom także można podciągnąć pod termin zepsute zęby. W przypadku ubytku (nawet takiego, który jest widoczny) pozostałe zęby zaczną się przesuwać oraz pochylać. To dalej może doprowadzić do pęknięć na szkliwie oraz ukruszeń innych zębów.

Brak higieny jamy ustnej prowadzi do poważnych problemów oraz chorób, które rozlewają się po całym organizmie człowieka. Dbajmy więc o zęby, bo profilaktyka jest tańsza niż wizyta u dentysty!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.