Zespół suchego oka- leczenie

Zespół suchego oka, w skrócie ZSO, to nieprzyjemna dolegliwość, która może pozostać z człowiekiem przez całe życie. Dzięki łzom gałka oczna jest odpowiednio nawilżona, oczyszczona z kurzu, bakterii i wpływa na ostrość widzenia. Mało  łez to idealna podstawa do rozwoju ZSO. Jak go rozpoznać i na czym polega leczenie?

Podrażnione oczy.

Źródło: menshealth.es.

Zespół suchego oka- objawy i przyczyny

Objawia się prze zaczerwienione, piekące oczy. Masz uczucie pasku pod powiekami, zmęczenia, ciężkości, może pojawić się problem z ostrością, widzisz jak za mgłą. W nocy wydzielamy mniej łez, jeśli rankiem masz problem z otwarciem oczu, to sygnał, że może być to zespół suchego oka. Przyczyn jest wiele, m. in. przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu, wielogodzinna praca przed komputerem, ale także terapia hormonalna.

Kiedy pójść do lekarza

Zespół suchego oka złagodzą sztuczne łzy, dostępne pod postacią kropli do oczu bez recepty. Wybieraj krople z kwasem hialuronowym, gliceryną, roztworem izotonicznym, które wspomagają leczenie suchych oczu (sprawdź). Bez konserwantów, bliskie naturalnym łzom.

Zespół suchego oka- krople.

Źródło: medbooking.com.

Jeśli krople dostępne w aptece pomagają na chwilę i musisz ich używać cały czas, bo zespół suchego oka nie ustępuje, wybierz się do lekarza. Sprawdzi ilość oraz jakość wydzielanych łez, a następnie dostosuje leczenie farmakologiczne bądź zaproponuje inne metody. W ostatnim czasie popularny staje się mało inwazyjny zabieg zamknięcia punktów łzowych. Już dzień po jego wykonaniu, pacjent czuje wyraźną różnicę.

Zespół suchego oka to nieprzyjemna i dokuczliwa dolegliwość, jak nie pomogą leki, wybierz się do lekarza. 

Źródło głównego obrazka: kobieta.dlastudenta.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.