Zmęczone oczy, jak im pomóc?

Oczy każdego dnia narażone są na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, a do tego niewłaściwa dieta, powodują ich zmęczenie, a z czasem pogarszanie się wzroku. W natłoku codziennych obowiązków zapominamy, jak ważna jest dbałość o wzrok.

Gdy zaczynają strajkować

Jeśli bolą, pieką, szczypią, lecą z nich łzy, gdy patrzysz w monitor, a obraz się rozmazuje, to sygnał, że potrzebują odpoczynku. Są zmęczone kilkugodzinną pracą przed komputerem czy w innych niesprzyjających warunkach. Dla zdrowia powinniśmy spać około ośmiu godzin dziennie, wówczas odpoczywają. Nie zawsze jednak prześpimy całą noc spokojnie. Rano oczy są opuchnięte i zazwyczaj staramy się ukryć niewyspanie pod makijażem.

Krople do oczu

Źródło: http://zdrowie.dziennik.pl

 Jeśli pracujesz przy komputerze, to co godzinę zrób krótką przerwę. Zamknij oczy, zasłoń dłonią, oczy lubią ciemność, odpocznij chwilę, a jeśli możesz odejdź od monitora, popatrz przez okno. Oczy lubią kolor zielony, dlatego ustaw w pobliżu siebie coś zielonego i spoglądaj co jakiś czas, to je relaksuje.

Naturalne nawilżenie

Gdy oczy Cię pieką i bolą, zastosuj krople do oczu, które łagodzą podrażnienia i chronią je przed działaniem czynników zewnętrznych. Wybieraj krople z kwasem hialuronowym w składzie. Kwas hialuronowy jest substancją produkowaną przez organizm człowieka i występuje między innymi w oczach. Zaproponować mogę krople do oczu Bepanthen, mają w składzie kwas hialuronowy oraz dekspantenol (prowitamina B5). Dzięki takiemu połączeniu krople przywracają oczom naturalny poziom nawilżenia. Przynoszą ulgę, gdy pieką, bolą i są zaczerwienione. Polecane również dla osób, które noszą soczewki kontaktowe.

Jeśli krople i odpoczynek nie przynoszą ulgi, to koniecznie udaj się do okulisty.

Źródło głównego obrazka: http://www.gelderlander.nl.

 

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.