Zmywanie lakieru do paznokci

Zmywanie lakieru do paznokciDbanie o paznokcie to jeden z podstawowych zabiegów, które wykonywane są przez tysiące kobiet niemal codziennie. Można to robić na różne sposoby, a jednym z nich jest ich malowanie. Ale czy wiemy, jak wygląda zmywanie lakieru do paznokci domowymi sposobami?

Zmywanie lakieru do paznokci można oczywiście robić klasycznie, czyli wykorzystując do tego zmywacz. Czasem jednak zdarza się tak, że nie mamy pod ręką tego kosmetyku lub zwyczajnie nam się skończył. Co wtedy zrobić?

Zmywanie lakieru do paznokci

Z pomocą mogą przyjść nam perfumy. W ich składzie często można znaleźć alkohol, a ten jak wiadomo, bardzo dobrze radzi sobie jako rozpuszczalnik. Pamiętajmy jednak o tym, żeby nie pryskać perfumami bezpośrednio na pomalowany paznokieć, ale na wacik lub chusteczkę, a dopiero później przecierać płytkę. Taki zabieg jest szybki, a co za tym idzie, wyjątkowo pomocny w sytuacjach awaryjnych. Można z niego skorzystać na przykład na wakacjach, gdy nasze perfumy stanowią jeden z podstawowych elementów wyposażenia torebki.

Zmywanie lakieru do paznokci

Podobnie działa także inny specyfik, który możemy znaleźć w naszej torebce. Mowa oczywiście o antybakteryjnym żelu do dezynfekcji rąk. Często wykorzystujemy go po wizytach w łazienkach publicznych lub jako zamiennik mydła, gdy nie mamy do takowego dostępu. Jedną z jego zalet jest też to, że dobrze radzi sobie, gdy dochodzi do etapu podczas którego następuje zmywanie lakieru do paznokci. Itak samo jak w przypadku perfum, także tutaj nie powinniśmy używać go bezpośrednio na lakier, ale na wacik. Wprawdzie zmycie lakieru może zająć trochę więcej czasu, gdy użyjemy takiego żelu antybakteryjnego, ale efekty wszystko nam wynagrodzą.

Należy jednak pamiętać, że najlepiej sprawdzają się sprawdzone i przetestowane kosmetyki, które znajdziemy w specjalnych sklepach. Wprawdzie paznokcie są wytrzymałe, ale nie oznacza to, że nie powinniśmy o nie nie dbać. Wręcz przeciwnie. W końcu to jedna z naszych wizytówek. Warto, by była piękna.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.