Zmywarka- fakty i mity

Nie domywa, nieładnie pachnie, podwyższa wysokość rachunków, nie opłaca się do małych gospodarstw!- Takie argumenty wysuwają zwolennicy ręcznego mycia naczyń. Jestem po drugiej stronie, wdzięczna za to cudo techniki i dziś chcę Wam przedstawić zalety nowoczesnych zmywarek oraz własne doświadczenia z tym urządzeniem.

Zmywarka

Źródło: http://kobieta.gazeta.pl/

Oszczędza nie tylko wodę

Nowoczesna zmywarka zużywa od 9 do 14 litrów wody na cykl. Moja w programie ekologicznym zużywa tylko 7l. A jest to normalna, duża zmywarka. Załadowana zawsze po brzegi! Gdybym chciała umyć te naczynia ręcznie, zużyłabym nawet 90 litrów wody. Wyższy rachunek za prąd? Nie zauważyłam. Za to zmalał za gaz. 

Można myć duże naczynia, garnki, talerze

Nie mam z tym żadnego problemu. Mieszczą się duże garnki, większe talerze, patelnie itd. Nowoczesne zmywarki są tak zaprojektowane, by można było włożyć dowolnej wielkości naczynia, przesunąć kosz na sztućce czy go wyciągnąć.

Zmywarka w małym gospodarstwie domowym

Moje gospodarstwo należy do małych i nie używam tego cudnego wynalazku codziennie, a raz na dwa czy dni, skutecznie zbierając naczynia. Dzięki zawieszkom zapachowym ze zmywarki nie wydobywa się brzydki zapach. Inną opcją jest włączenie funkcji połowy wsadu, przy mniejszej ilości naczyń.

Zmywarka nie domywa

Zmywarka

Źródło: hipokrates2012.wordpress.com

To kolejny zarzut wysuwany przez przeciwników. Dbałość o zmywarkę, regularne mycie jej, uzupełnianie soli, płynu nabłyszczającego, sprawdzenie twardości wody, właściwe ułożenie naczyń to klucz do idealnie czystych naczyń.

Zmywarki są higieniczne

A to dzięki wysokiej temperaturze podczas mycia naczyń. Ponadto brudne talerze czy garnki nie leżą w zlewie czy na blacie, a tym samym nie rozprzestrzeniają się bakterie.

Dobrze wybrany sprzęt, to ulga dla Twoich dłoni i czas, który można spożytkować na przyjemności.

Źródło głównego obrazka: http://www.elektro.net.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.