Zniszczone włosy nie dają Ci spać?

Codzienne użycie suszarki, prostownicy, lokówki, farbowanie co miesiąc i wszystkie inne zabiegi jakie wykonujemy na głowie, mają wpływ na włosy. Do tego w okresie zimowym na ich stan wpływają noszone czapki, dlatego włosy po zimie wyglądają na osłabione i zniszczone. A drogie maseczki i odżywki nie pomagają? Jest kilka zasad, których warto się trzymać, by włosy były mocne i zdrowe.

Włosy lubią chłodną wodę

Szczególnie końcówki. W ostatnich latach coraz więcej mówi się o myciu włosów metodą OMO, czyli odżywka, mycie, odżywka. Metoda ta polega na nałożeniu na zwilżone włosy odżywki przed myciem szamponem, następnie myjemy włosy delikatnie szamponem, najlepiej opuszkami palców, masując skórę, poprawiamy jej ukrwienie, a na koniec nakładamy na włosy odżywkę bądź maskę. Raczej postuluje się spłukiwanie włosów, po każdym z etapów. W pierwszym etapie szczególnie należy zadbać o końcówki, bo to one najbardziej są narażone na łamliwość. W procesie mycia włosów możemy używać różnego rodzaju odżywek, maseczek z drogerii, domowej roboty, a i świetnie sprawdzą się olejki (arganowy, palmowy, kokosowy).

Dobre cięcie

Zniszczonym włosom przysłuży się dobry fryzjer. Podcięcie końcówek sprawi, że fryzura nie tylko będzie lepiej się układała, ale i włosy będą wyglądały na zdrowsze. Jeśli masz bardzo zniszczone włosy, to dobrym rozwiązaniem będzie krótka fryzura, obecnie jest tyle fajnych propozycji, choćby bob. Pomyśl o ograniczeniu prostowania włosów, poprzez dobór odpowiedniej fryzury. Porozmawiaj z fryzjerem, a z pewnością zaproponuje coś, co nie będzie wymagało używania prostownicy czy lokówki każdego dnia.

Wybieraj właściwe kosmetyki, dobrane do rodzaju włosów i oczywiście inwestuj we wszelkiego rodzaju olejki, które stanowią ochronę dla końcówek.

Źródło głównego obrazka: http://www.placen.com.ua

 

 

 

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.